ادعای مشاهده فرشته بر بام کعبه / شایعه یا واقعیت + فیلم زمان مطالعه: ۲ دقیقه

ادعای مشاهده فرشته بر بام کعبه / شایعات را باور نکنید

ادعای مشاهده فرشته بر بام کعبه / شایعات را باور نکنید

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه ادعا باید ثابت شود وگرنه زمینه برای هر ادعایی می‌تواند فراهم شود، گفت: ادعاهای نادرست می‌تواند فضا را برای شایعات فراهم سازد، گاهی باورهای مردم می‌تواند از رهگذر این شایعات و ادعاهای نادرست دستخوش تزلزل قرار گرفته و سست شوند.باما عصراطلاعات همراه باشید.

حجت ‌الاسلام‌ سید هاشم‌ حسینی‌ بوشهری عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در مورد صحت و سقم ادعای که به تازگی مطرح شده در مورد دیده شدن فرشته بر بام کعبه، گفت: امکان چنین ادعایی را نمی‌توان رد کرد ولی اثبات آن بسیار سخت و دشوار است.

فرشته بر بام کعبه – فرشته بر بام کعبه – فرشته بر بام کعبه – فرشته بر بام کعبه – فرشته بر بام کعبه – فرشته بر بام کعبه – فرشته بر بام کعبه

وی تصریح کرد: در عالم امکان نمی‌توان چنین مسائلی را رد کرد، در زمان پیامبر(ص) جبرئیل به صورت انسان بر پیامبر ظاهر می‌شد و بر این اساس فرشته به صورت انسان تمثل پیدا کرده است.

وی افزود: اثبات اینکه بتوان این مورد ادعایی را مصداق و نمونه آن مسئله واقعی دانست و قرار داد کار سخت و دشواری است. چون در این صورت هرکس می‌تواند چنین ادعایی را مطرح کند.

امام جمعه موقت قم تصریح کرد: باید توجه داشت که ادعا باید ثابت شود و گرنه زمینه برای هر ادعایی می‌تواند فراهم شود. چنین ادعاهایی می‌تواند فضا را برای شایعات فراهم سازد.

عضو شورای عالی حوزه علمیه در ادامه تصریح کرد: باید توجه داشت که چیزی جلودار و جلوگیر شیوع شایعات و ادعاهای نادرست نخواهد بود و هر چیزی ممکن است در جامعه مطرح شود.

وی یادآور شد: گاهی باورهای مردم می‌تواند از رهگذر این شایعات و ادعاهای نادرست دستخوش تزلزل قرار گیرند و سست شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، اخیرا ویدیویی در دنیای مجازی و برخی سایتهای اینترنتی منتشر شده که منتشر کننده آن مدعی است در آن عکس یک فرشته بر بام خانه خدا دیده می شود.

منتشر کننده این ویدیو ادعا کرده که این همان فرشته‌ای است که هنگام نماز از آسمان نزول می کند و بالای سر نمازگزاران اطراف کعبه، می گردد.