بخاریهای استوک ژاپنی زمان مطالعه: ۴ دقیقه

بخاریهای استوک ژاپنی

بخاریهای استوک ژاپنی

چقد ازبخاریهای استوک ژاپنی اطلاعات دارید؟ بخاریهای استوک ژاپنی یکی از پر کاربردترین وسایل گرمازا در منازل ، فروشگاهها ، مغازه ها ، کارگاهها و غیره می باشند.این بخاریها ساخت کشور ژاپن بوده ، ولتاژ برق آنها ۱۱۰  ولت می باشد، تعداد محدودی سفارش کشورهای اروپایی مثل مارک zebro بوده که با برق ۲۲۰ ولت کار می کنند.اکثر این بخاریها دست دوم بوده و بندرت تازه یا اکبند دارند.باعصراطلاعات همراه باشید.

بخاریهای استوک ژاپنی به چهار دسته تقسیم می شوند:
نفتی – گازی – نفتی برقی – گازی برقی
مدلهای نفتی و گازی کاربرد کمتری داشته و جزو مدلهای قدیمی هستند.مدلهای نفتی برقی و گازی برقی بیشترین کاربرد را در ایران دارند. بخاریهای نفتی برقی مناسب مکانهای بوده که در آن مناطق گاز وجود ندارد و مدلهای گازی برقی بیشتر در مناطقی استفاده می شوند که دارای گاز می باشند . این مدلهای گازی برقی خود به دو دسته تقسیم می شوند مدلهایی که با گاز شهری (مورد مصرف در منازل ) کار می کنند و مدلهایی که با گاز کپسول کار می کنند.

بخاریهای استوک ژاپنی دارای مصرف بسیار کم و گرمای بالایی هستند.مصرف برق این بخاریها از ۱۸ وات تا ۳۵ وات می باشد ، مصرف گازوبرق این بخاریها نیز بسیار پایین است. این بخاریها بدون دود کش بوده ودارای فن جهت پرتاب گرما به بیرون می باشند.
اکثربخاریهای استوک ژاپنی دارای تنظیم درجه حرارت دیجیتالی می باشند . صفحه دیجیتالی آنها نشانگر دو دما بوده ، که یکی دمای محیط را نشان داده و دیگری دمایی که می خواهید محیط  تا آن دما گرم شود را نشان می دهد که بسته به نیاز تنظیم می گردد.
سیستم بخاریهای استوک ژاپنی هوشمند بوده بطوری که زمانی دمای محیط به اندازه ای که می خواهید گرم شود گرم شد ، بخاری مصرف گاز یا نفت را پایین آورده ، تا زمانی که دمای محیط پایین بیاید دوباره بخاری بطور خودکارحرارت را بالا می برد.همچنین این بخاریها دارای سیستم ضد زلزله بوده و به محض تکان خوردن بطور اتوماتیک خاموش می شوند که این وِیژگی بدلیل امنیت بالاتر در مواقعی مثل زلزله یا مواقعی که ناخواسته بخاری حرکت داده می شود در بخاری گنجانده شده است .
اکثر مدلهای نفتی برقی بدلیل امنیت بالاتر دارای تایم سه ساعت کار می باشند بدین صورت اگر بعد از سه ساعت کار تمدید نشوند بصورت خودکار خاموش می شوند. تمدید تایمر بخاریها ی نفتی برقی  بوسیله دکمه مخصوص تمدید تایمرمی باشد.البته بعضی از مدلهای آن مثل CORONA را می توان دائم کار نمود.
بخاریهای استوک نفتی برقی انژکتوری بوده و با تبدیل نفت به حالت پودری و گاز و سوزاندن آن تولید گرما می کنند درنتیجه احتیاج به دودکش ندارند. بعضی از مدلهای این بخاریها دارای گرمای بسیار زیاد تا ۱۹۰۰۰ کالری گرما بوده که مصرف آنها برای مکانهای بزرگ می باشد ، این مدل بخاریها نیز برقی ورودیشان ۱۱۰ ولت بوده وباید از ترانس مبدل ۱۱۰ ولت به ۲۲۰ ولت از ۵۰۰ وات تا ۱۰۰۰ وات استفاده شود.این مدل از بخاریها از منبع بزرگتری تا ۱۸ لیتر بدلیل گرمای بیشتر استفاده می کنند.
 سوخت بخاریهای نفتی برقی استوک ژاپنی از یک منبع چند لیتری نفت  بسته به کوچکی و بزرگی بخاری تغذیه می شود.
قیمت بخاریهای نفتی برقی بسته به گرمای تولیدی از ۲۵۰۰۰۰ تومان شروع شده وتا ۱۲۰۰۰۰۰ تومان قیمت دارند.
بخاریهای گازی برقی نیز فن دار و بدون دودکش بوده مصرف برق و گاز آنها بسیار پایین می باشد. تنظیم درجه حرارت آنها مثل بخاریهای نفتی برقی است هوشمند بوده ود ارای سیستم ضد زلزله می باشند . این نوع بخاریها را می توان بدون هیچ گونه نگرانی و دغدغه ای در منازل استفاده کرد.برق ورودی این مدل گازیها نیز ۱۱۰ ولت بوده و باید از ترانسهای مبدل ۲۲۰ ولت به ۱۱۰ ولت ۵۰ وات تا ۱۰۰ وات استفاده نمود.مقدار گرمای تولیدی این بخاریها از ۱۵۹۹ کالری گرما تا ۶۰۰۰ کالری گرما می باشد.قیمت بخاریهای گازی برقی از ۲۵۰۰۰۰ تومان با توجه به گرمای تولیدی تا ۶۵۰۰۰۰ تومان قیمت دارند.