اخبار مهم روزانه این بخش تا دریافت خبر جدیدتر بروز نمیشود!:)

صبح امروز 1397/2/9 سرور سایت تلگرام از دسترس خارج شده بود که عامل قطعی تلگرام شد

هم اکنون https://web.telegram.org در دسترس است برای افرادی که کار ضروری دارند، البته هنوز اختلالاتی هست که امیدواریم به زودی برطرف شود

برترین مقالات عصر اطلاعات

خواندن کتاب بسته بدون بازکردن آن خیلی دیدنی

خواندن کتاب بسته بدون بازکردن آن خیلی دیدنی برمک حشمت

خواندن کتاب بسته بدون بازکردن آن خیلی دیدنی

خواندن کتاب بسته بدون بازکردن آن خیلی دیدنی است که در ابتدا دکتر حشمت که ظاهرا یکی از محققان این طرح است در ابتدای فیلمی که در زیر میبینین شروع به توضیح دادن طرحی که پس از ده سال به نتیجه رسیده میکند

گفتنی است که دکتر برمک حشمت که قبلا در دانشگاه صنعتی اصفهان تحصیل کرده است و هم اکنون در مقطع فوق دکترا در دانشگاه ماساچوسف به تحقیقات و تدریس خود ادامه میدهد و جمعی از دانشجویان دانشگاه ام آی تی آمریکا که چند نفری هم ایران هستند مجری این طرح بوده اند که در فیلم زیر اسامی آنها آمده است :

 

یک تیم پنج نفره متشکل از محققان دانشگاه MIT و فناوری ایالت جورجیا یک دوربین تولید کردند که با استفاده از تابش امواج الکترو مغناطیسی در مقیاس تراهرتز توانست محتوای یک کتاب بسته را مشاهده کنند.

امواج تراهرتز در مجموعه تابش های الکترومغناطیسی با طول موجی بین مایکروویو و نور مادون قرمز قراردارد. یکی از خصوصیات این امواج این است که می تواند به سطوح مختلف نفوذ کند. علاوه بر این، مواد مختلف امواج تراهرتز گوناگونی در فرکانس های متفاوت جذب می کنند.

این دوربین امواج تراهرتز را از خود ساطع می کند و سپس زمان بازتابش آن را به ازای فرکانس های مختلف اندازه می گیرد.

این امواج از جلد کتاب عبور کرده و در بین صفحات و فضای خالی بین آنها و مواد شیمیایی مورد استفاده برای چاپ حروف، جذب شده و منعکس می شود.

با دانستن اینکه چگونه امواج تراهرتز با هوا اثر متقابل دارند، محققان قادر به تمایز بین صفحات مختلف کتاب و همچنین مواد شیمیایی چاپ حروف هستند.

محققان همچنین نرم افزار خاصی برای تفسیر اسکن کتاب تولید کردند.

این نرم افزار جدید می تواند در مواردی که دوربین، حروف را در صفحات مختلف بهم ریخته نمایش می دهد، بین مجموعه ای از این حروف بهم فشرده شده تمایز قائل شود.

“واقعا وحشتناک است” این اظهار نظر برمک حشمت، یک پژوهشگران این برنامه است. او در ادامه می افزاید: “بسیاری از وب سایت ها دارای چنین حروف امنیتی هستند (کپچا) تا مطمئن شوند که شما یک روبات نیستید و این الگوریتم می تواند از خیلی از آنها عبور کند.”

محققان گفتند در حال حاضر، این دوربین تنها می تواند کتابی با عمق ۲۰ صفحه را اسکن کند و تنها می تواند ۹ حرف اول کلمات را بخواند.

با این وجود، MIT  می گوید که موزه متروپولیتن در نیویورک علاقه خود را به این اختراع در بکارگیری برای کشف و خواندن نسخه های خطی قدیمی نشان داد که به گفته کارکنان موزه، این نسخه های خطی قدیمی سست و شکننده هستند، بطوریکه آنها قادر به لمس آنها نیستند.

محققان همچنین پیش بینی کردند که این دوربینشان با تکنولوژی تراهرتز به دانشمندان علوم دیگر نیز کمک خواهد کرد.

منبع: softpedia

سعید اسحاق زاده: کارشناس آی تی علاقه مند به سئو وردپرس کاهش رتبه الکسا و تا حدی طراحی سایت.....مدیر وب سایت ارزشی عصر اطلاعات تماس با ما در تلگرام :
تلگرام پاسخ به سوالات کامپیوتری
سعید اسحاق زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب مرتبط با خواندن کتاب بسته بدون بازکردن آن خیلی دیدنی

دسته :

دانستنی ها

برچسب ها :

تاریخ : ۲۴ خرداد ۹۶ ساعت : ۲:۵۷ ق٫ظ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
Digg* twitter* Facebook* cloob* Delicious* Stumble Upon* Google Reader* Google plus* Facenama