در آینده دستگاه‎ها به امواج رادیویی بی‎سیم نیاز ندارند- حقیقتی که باید آن رااحساس کرد

در آینده دستگاه‎ها به امواج رادیویی بی‎سیم نیاز ندارند

 

 

ظاهرا هر دستگاهی که با اینترنت و یا دیگر دستگاه‎های هوشمند در ارتباط قرار دارد، مجهز به حداقل یک دریافت کننده‎ی امواج رادیویی بی‎سیم است.

ظاهرا هر دستگاهی که با اینترنت و یا دیگر دستگاه‎های هوشمند در ارتباط قرار دارد، مجهز به حداقل یک دریافت کننده‎ی امواج رادیویی بی‎سیم است.گرچه، استفاده از چنین تصمیمی اغلب اوقات با نکات منفی همراه است. این دریافت‎کننده‎ها انرژی زیادی مصرف می‎کنند که همواره در توافق با گجت‎های اینترنت اشیاء که ممکن است جای زیادی برای باتری نداشته باشند، قرار ندارد. شرکت تحقیقاتی دیزنی ممکن است برای این مشکل راه‎حلی در نظر گرفته باشد یعنی حذف کامل دریافت کننده‎های امواج رادیویی. این شیوه از گره‎های حسگری با مصرف انرژی بسیار کمی استفاده می‎کند تا امواج رادیویی عملا از هر گونه منبعی در پس‎زمینه منعکس شود، خواه می‎خواهد یک دکل برق از راه دور باشد یا گوشی که در جیب شما قرار دارد. تگ‎های RFID در حال‎حاضر از شیوه‎ی مشابهی استفاده می‎کنند، ولی استفاده از منابع بسیار بیشتر و چندین کانال باعث می‎شود محدوده‎ی به مراتب وسیع‎تری در اختیار افراد قرار گیرد به نحوی که در آزمایش‎ها، محققان به ارتباط‎های داده‎ای تا فواصل حداکثر ۵۰ متر دست پیدا کرده‎اند.

در آینده دستگاه‎ها به امواج رادیویی بی‎سیم نیاز ندارند

طبیعتا این قابلیت در هر دستگاهی که مالک آن هستید، دیده نمی‎شود. به سیگنال‎های بی‎سیم دیگری نیز برای عملکرد این قابلیت نیاز خواهید داشت. این روش هم‎چنین استفاده از سخت‎افزار در مناطق دوردست را حذف می‎کند که در آن محل‎ها امواج رادیویی محیطی بسیار کم است یا اصلا به چشم نمی‎خورد. ابتکار دیزنی ممکن است در خانه‎های هوشمند و دیگر مکان‎هایی که استفاده‎ی زیادی از وسایل الکترونیکی می‎کنند مفید باشد. در حداقل چشم‎انداز ممکن، این تحقیق می‎تواند منجر به تولید دستگاه‎های باریکتر و شیک‎تری شود که به باتری‎های بزرگ نیاز ندارند. و در بهترین حالت، می‎تواند سبب تولید دستگاه‎های هوشمندی شود که حتی امکان ساخت آن‎ها در گذشته به علت پیش‎نیازهای انرژی یا اندازه امکان‎پذیر نبوده است. در نتیجه ممکن است هم‎چنین به زودی شاهد شکل‎گیری وسایل الکترونیکی بیشتری با قابلیت اتصال به اینترنت یا دستگاه‎های دیگر باشید که به صورت انحصاری یا ابتدا به استفاده از انرژی خورشیدی تکیه دارند.

منبع: engadget

نوشته شده توسط : خانم خاکساری

اینجانب سیده منیره خاکساری کارشناس آی تی متخصص بازاریابی آنلاین در شبکه های اجتماعی هستم و از سال 1395 با تیم قدرتمند عصراطلاعات همکاری میکنم
سایت شخصی بنده


خاکساری

نویسنده در عصراطلاعات
حمایت از عصراطلاعات موجب دلگرمی ماست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب مرتبط با در آینده دستگاه‎ها به امواج رادیویی بی‎سیم نیاز ندارند

تاریخ : ۲۸ اردیبهشت ۹۶ ساعت : ۱۵:۱۲
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
Digg* twitter* Facebook* cloob* Delicious* Stumble Upon* Google Reader* Google plus* Facenama