زمان مطالعه: ۳ دقیقه

ساخت و تولید قطعات

ساخت و تولید قطعات

واحد قطعه سازی فرنیکان با پشتوانه دانش فنی متخصصان خود و با بهره گیری از مدرن ترین ماشین آلات تولید دقیق ودستگاه های سی ان سی CNC به طراحی، ساخت و تولید انواع قطعه ها و ماشین آلات صنعتی می پردازد.باعصراطلاعات همراه باشید.

ارائه بهترین سرویس با مناسب ترین قیمت و در کمترین زمان ساخت برابر با بالاترین استاندارد های ساخت قطعه در دنیا همواره از اهداف عالیه شرکت بوده و در این راستا از کلیه ظرفیت ها و توان مدیریتی، مهندسی و ساخت خود در رسیدن به این هدف بهره می گیرد.

طراحی و مهندسی:

گروه مهندسی این شرکت با استفاده از مجموعه نرم افزار های مدرن و به روز طراحی مهندسی و نیز تحلیلی محاسباتی در کلیه مراحل سعی به طراحی بهینه محصول و رعایت کلیه استانداردها و الزامات مهندسی دارند. فرآیندهای نقشه کشی، نقشه برداری، انتخاب مواد اولیه، تدوین رویه های ساخت و تولید، تهیه نقشه های چون ساخت از این دسته فعالیت هاست که تحت نظارت متخصصان کارآزموده صورت می گیرد.

واحد قطعه سازی فرنیکان با پشتوانه دانش فنی متخصصان خود و با بهره گیری از مدرن ترین ماشین آلات تولید دقیق ودستگاه های سی ان سی CNC به طراحی، ساخت و تولید انواع قطعه ها و ماشین آلات صنعتی می پردازد.

ارائه بهترین سرویس با مناسب ترین قیمت و در کمترین زمان ساخت برابر با بالاترین استاندارد های ساخت قطعه در دنیا همواره از اهداف عالیه شرکت بوده و در این راستا از کلیه ظرفیت ها و توان مدیریتی، مهندسی و ساخت خود در رسیدن به این هدف بهره می گیرد.

طراحی و مهندسی:

گروه مهندسی این شرکت با استفاده از مجموعه نرم افزار های مدرن و به روز طراحی مهندسی و نیز تحلیلی محاسباتی در کلیه مراحل سعی به طراحی بهینه محصول و رعایت کلیه استانداردها و الزامات مهندسی دارند. فرآیندهای نقشه کشی، نقشه برداری، انتخاب مواد اولیه، تدوین رویه های ساخت و تولید، تهیه نقشه های چون ساخت از این دسته فعالیت هاست که تحت نظارت فنی متخصصان کارآزموده صورت می گیرد.

• ریز کردن دانه‌بندی
• افزایش مقاومت به سایش با ایجاد لایه سخت بر سطح و در عین حال افزایش مقاومت به ضربه با به‌وجود آوردن مرکز نرم‌تر در داخل قطعه
• بهبود خواص فولاد به منظور اقتصادی کردن جایگزینی بعضی از انواع ارزان‌تر فولاد به جای انواع گران آن
• افزایش جذب انرژی ضربه فولاد
• بهبود خصوصیات برش در فولادهای ابزار
• بهبود خواص الکتریکی
• تغییر یا بهبود خواص مغناطیسی

برخی فرآیندهای عملیات حرارتی فولادها:

عملیات حرارتی فولادها و چدن ها به چند دسته اصلی تقسیم می شود که در زیر آورده شده است:

همگن کردن  Homogenization
آنیل کردن (بازپخت)  Annealing
بازپخت کامل  Full Annealing
نرمالیزاسیون  Normalizing
تنش گیری Stress relieving

آستنیت زایی Austenitizing
کوئنچینگ (آب دهی)  Quenching
تمپر کردن (برگشت) Tempering
آستمپرینگ – Austempering
مارتمپرینگ – Martempering
کربن دهی (کربوره کردن) Carburizing
کربن و نیتروژن دهی (کربو نیتریده کردن) Carbonitriding
سیانوراسیون Cyaniding
نیتروژن دهی (نیتروره کردن) Nitriding
نیتروژن و کربن دهی (نیترو کربوره کردن) Nitrocaburrizing
کروی کردن  Spherodizing
سخت کردن شعله ای  Flame Hardening

فعالیت های تولیدی:

سته به نیاز قطعه که توسط گروه فنی و مهندسی تشخیص داده می شود، فرآیندهای ساخت متنوعی اتخاذ می گردد تا قطعه مطابق خواسته کارفرما و نیز با رعایت الزامات و تلورانسهای ابعادی و کیفی ساخته شود.

بخش ماشینکاری با در اختیار داشتن پرسنل مجرب و مجموعه ای کامل و متنوع از ماشینهای ابزار سبک و سنگین ارائه دهنده خدمات زیر میباشد:

ریخته گری با مواد چدنی و داکتیل،
پرسکاری و فورج،
ماشینکاری با دستگاههای دقیق سی ان سی،
ماشینکاری به روش اسپارک یا تخلیه الکتریکی
تراشکاری و فرزکاری،
سوراخکاری دقیق،
سنگ زنی و سنترلس،
هاب زنی و چرخ دنده تراشی،
قالب سازی،
خمکاری و پانچ.

کنترل کیفیت:

همواره دست یابی به کیفیت بالا و تولید محصول منطبق بر استانداردهای ملی و بین‌المللی مهم‌ترین هدف این شرکت می‌باشد. از بدو ورود مواد اولیه به واحد های ساخت و تولید و در جریان فرایند تولید تا خروج محصول نهایی، کلیه مراحل تولید توسط کارشناسان کیفی کنترل و بررسی می‌شود. این شرکت در جهت اطمینان از کیفیت محصولات تولیدی، با رعایت کلیه موازین استانداردی به تهییه گزارش های کیفی و مستند می پردازد.  اين بخش همچنين با اجراي تست هاي لازم و بررسي گواهينامه ها تمام مواد خام و كمكي توليد دريافتي را نيز در بدو ورود و قبل از استفاده كنترل مي نمايد. نهایتا بازرسی تا مراحا نهایی از جمله بسته بندی و تحویل ادامه پیدا می کند