تبلیغات…

خرید اینترنتی کتاب مذهبی
سفارش انلاین کتاب,جزوه,پایان نامه و…  09118271758

کتابهای کارشناسان دادگستری 99

نمونه سوالات کارشناسان دادگستری 1399

خرید و فروش زعفران در تهران

نمونه سوالات مشاغل ریلی راه آهن سال 1399

آزمون مشاغل ریلی 99

اعلام رضایت کاربران...

نمونه کار سئو

سبزه عید نوروز ۹۸ | آموزش کاشتن انواع سبزه برای عید نوروز ۹۸ (روش جدید)

سبزه عید نوروز 98 | آموزش کاشتن انواع سبزه برای عید نوروز 98 (روش جدید)

سبزه عید نوروز ۹۸ امروز بشما بهترین روشهای کاشت سبزه عید نوروز ۹۸ را آموزش می‌دهیم که می توانید در ادامه بخوانید و سبزه عید نوروز ۹۸ رابرای سفره هفت سین تان بکارید. پهن کردن «سفره‌ هفت ‌سین‌» یکی از آداب‌ و رسوم زیبا و کهن ما ایرانیان‌ است و انجام اینکار انقدر در باروهای ما ریشه دوانده که اکثر افراد تصور می کنند اگر یک سفره هفت سین هرچند ساده نداشته باشند سال نو نخواهد شد…باسایت عصراطلاعات همراه باشید.

به‌ دور از باورهای‌ خرافی باید گفت‌ نیاکان‌ ما با باز کردن‌ کتاب‌ آسمانی‌ و نهادن‌ عیدی‌ در لابه‌لای‌ صفحات‌ آن، انداختن‌ سبزه‌ عیدنوروز ۹۸ و گذاشتن‌ نان‌ در سفره‌ هفت‌سین وسعت روشنایی‌ و خیر و برکت‌ را از ایزد متعال‌ برای‌ خود و خانواده‌ شان‌ آرزو می‌کردند و زندگی‌ سبز و شاداب و خیر و برکت از او می‌طلبیدند،سبزه انداختن برای هفت سین یکی از رسومات ویژه نوروز است و برای تهیه آن باید از چند روز قبل از تحویل سال دست بکار شد. برای کاشت سبزه نوروز عید نوروز ۹۸ میتوان از انواع بذرها و دانه‌های خوراکی استفاده کرد اما مدت زمان خیساندن این بذر و دانه‌ها و همچنین مدت زمان لازم برای جوانه‌زدن آن‌ها متفاوت است. در ادامه شما رابا «کاشت انواع سبزه عید»برای سبزه عید نوروز۹۸ آشنا خواهیم کرد و درباره هر یک بطور خلاصه توضیحاتی خواهیم داد.

برای کاشت انواع سبزه عیدنوروز ۹۸ از بذر انواع سبزیجات می‌‏توانید استفاده کنید. مقداری عدس، ماش یا گندم که در هر خانه‌ای پیدا می‏‌شود.در مورد سبز کردن سبزه عیدنوروز ۹۸، ارزان بودن بذرهای تهیه شده اهمیت دارد بخصوص موقعی که بخواهیم در چند بشقاب یا در چند سینی انواع سبزه سبز کنیم. بذر گندم و جو ارزانتر از سایر بذرها هستند.

یادتان باشد که اینگونه بذرها باید سالم و تازه باشند. اگر آن ها را چند سال در خانه نگه داری کرده‏ اید دیگر قوه رشد خودرا از دست داده و سبز نمی‏‌شوند وبرای سبزه عید نوروز ۹۸ شما غیرقابل استفاده میباشد.

سبزه عید نوروز 98 | آموزش کاشتن انواع سبزه برای عید نوروز 98 (روش جدید)

روش سبز کردن سبزه

برای یک بشقاب از انواع سبزه و سبزه عید نوروز ۹۸ ،حدود پنجاه تا صد گرم بذر دلخواه کافی است بذرها را باید در آب خیس کنید. بعد از یک شبانه‏ روز که کاملا خیس خوردند، انها را لای یک پارچه مرطوب پیچیده ودر بشقاب قرار دهید. نباید بشقابی که این پارچه در آن قرار دارد از آب پر شود فقط باید مرتب پارچه را خیس کنید تا رطوبت کافی به بذرهای سبزه عید نوروز ۹۸ که محصول کاشت شما میباشد برسد. دراین مدت هرروز مقداری آب روی پارچه بریزید و بذرها رابه وسیله پارچه از نور محافظت کنید. اگر پاشیدن آب را فراموش کنید بذرها دچار مشکل شده و سبز نمی‏‌شوند. باوجود رطوبت کافی و تاریکی مطلق، بذرها سبزه عید نوروز ۹۸ شما بتدریج جوانه می‏‌زنند. وقتی بذرها جوانه زدند انها را دریک بشقاب گود ریخته و با دست پهن ‏کنید به طوری‌که روی هم انباشه نشوند؛ اما بازهم برای مدت یک شبانه‏ روز پارچه‏‌ای روی بشقاب بکشید، مقدار کمی آب در بشقاب بریزید و پارچه را خیس نگه ‏دارید. روزبعد پارچه را برداشته و بشقاب را در محل پر نور و آفتابی قرار دهید. بتدریج سبزه‌ها سبز شده و رشد می‏‌کنند. دراین مدت مرتب به آن‌ها آب ‏دهید. هر بار در موقع آبیاری آب اضافه راکه در زیر بشقاب جمع شده خالی کنید و آب تازه به آن بدهید. به دلیل اینکه جلوگیری از بوی بد وپوسیدگی بذر می کنید. سبزه عید نوروز ۹۸ شمادر مقابل نور آفتاب سبزه‏‌ها به سرعت رشد می‏کنند.

اگر بخواهید تا سیزدهم نوروز یا سیزده بدر سبزه را نگه دارید؛ بهتر است اجازه ندهید که سبزه‏‌ها با سرعت زیاد رشد کنند. برای این که سبزه بتدریج رشد کند می‌‏توان آنرا در محل خنک قرار داد. سرما از رشد سریع سبزه عید نوروز ۹۸ شما جلوگیری می‏‌کند

 

کاشت سبزه گندم عید

سبزه عید نوروز 98 | آموزش کاشتن انواع سبزه برای عید نوروز 98 (روش جدید)

 

برای سبزه عید نوروز ۹۸ اگر سبزه گندم  می خواهید استفاده کنید  یکی از محبوب‌ترین انواع سبزه است، ابتدا یک مشت گندم را خیس کرده، یکی دوشب؛ چند بار آبش را عوض کنید تا ترش نشود. بعد از اینکه کمی جوانه بسیار کوچک در آورد، آن‌ها را داخل دستمال نخی مرطوب نگه داری کنید تا جوانه در آمده و نوک آن کمی سبز شود، مرتب دستمال رابا اسپری نم‌دار خیس کنید. بعد کف ظرف مورد نظر را ماسه تمیز و شسته ریخته و جوانه‌ها رابه ظرف منتقل کنید. سبزه عید نوروز ۹۸  را روزی ۱-۲ بار روی سبزه آب اسپری کنید.

نکته:

مواظب سبزه عید نوروز ۹۸ خود باشید که آن قدر آب ندهید که اگر ظرف را کج نگه داشتید، آب کنار ظرف جمع شود. اینکار از گندیدگی ریشه سبزه گندم پیشگیری میکند.

 

سبزه عدس

سبزه عید نوروز 98 | آموزش کاشتن انواع سبزه برای عید نوروز 98 (روش جدید)

اگر سبزه عید نوروز ۹۸ خود را عدس انتخاب کردید یکی از ساده ترین و پرطرفدارترین انواع سبزه عید است. برای کاشت سبزه عید نوروز ۹۸ عدس باید: ۲-۳ هفته قبل از عید داخل ظرف مقداری عدس بریزید و روی ان رابا آب پر کنید و بگذارید چند روز در دمای اتاق بماند. عدس آب رابه خود جذب میکند، هرروز چک کنید تا اگر آب عدس تمام شده بود بازهم به آن آب اضافه کنید. عدس را در آب غرق نکنید، بلکه آب را روی عدس‌ها اسپری کنید تا مرطوب بمانند.

پس از چند روز یک دستمال پارچه‌ای رابا آب نم‌دار کنید و روی عدس‌ها بگذارید. سپس   سبزه عید نوروز ۹۸ خود را در جایی نزدیک پنجره که دارای هوای معتدلی است «نه گرم و نه سرد» قرار دهید. هرروز عدس‌ها رابا آب آبکشی کنید «درون ظرف آب بریزید و خالی کنید تا عدس‌ها تازه بمانند». روی دستمال را نیز هرروز با اسپری مرطوب کنید تا زمانیکه عدس‌ها جوانه بزنند. پس از این که عدس‌ها جوانه زدند آن‌ها رابه ظرف اصلی منتقل کنید. پس از این که عدس‌ها کمی سبز شدند میتوانید دستمال را از روی آن‌ها بردارید. سبزه را همان‌ گونه آبیاری کنید «آبکشی و اسپری کردن آب».

سبزه عید نوروز ۹۸ را در جایی قرار دهید که از نور مناسبی برخوردار است. دراین مدت نیز هرروز ظرف را نسبت به منبع نور اتاق بچرخانید تا سبزه‌ها یکدست رشد کنند.

طرز تهیه سبزه  عید نوروز ۹۸ با خاکشیر

سبزه عید نوروز 98 | آموزش کاشتن انواع سبزه برای عید نوروز 98 (روش جدید)

 

تهیه سبزه خاکشیر به اسانی انجام میگیرد و می توانید آن رابه شکل‌های مختلف تهیه نمایید. برای کاشت انواع سبزه خاکشیر ابتدا باید بذر خاکشیر رابه مدت یک شب خیس نمایید. کوزه سفالی مناسبی تهیه نموده و روی آن رابا پارچه تمیز یا جوراب زنانه نازک بپوشانید. جوراب را خیس نموده و بذرهای خاکشیر راکه خوب لعاب داده‌اند، با دست خیس روی کوزه سفالی بکشید. توجه کنید که تمام سطح کوزه به صورت یکدست با خاکشیر پوشانده شود. سپس کوزه را پر از آب نمایید. توجه داشته باشید سبزه عید نوروز ۹۸ شما که تا زمان سبز کردن خاکشیرها باید مرتب آن رابا اسپری آب دهید.

سبزه عید نوروز ۹۸ با هسته پرتقال، لیمو یا نارنج

سبزه عید نوروز 98 | آموزش کاشتن انواع سبزه برای عید نوروز 98 (روش جدید)

 

برای سبزه عید نوروز ۹۸ کاشت سبزه هسته پرتقال، لیمو یا نارنج، ابتدا هسته‌های میوه رابه مدت ۴۸ساعت در آب خیس دهید. به این ترتیب که باید بعد از ۲۴ساعت پوست روی هسته را بادقت بکنید که به مغز دانه آسیبی نرسد. سپس تخم مرکبات پوست کنده را داخل آب قرار دهید تا خشک نشوند. بعد از ۲۴ساعت دوم، هسته‌های خیسانده را درون گلدان یا ظرفی که خاک سبک باغچه در آن ریخته‌ اید بکارید.گلدانی که دانه‌ها را درون آن می‌کارید باید در انتهایش سوراخی برای خارج شدن آب داشته باشد تا آبیاری باعث پوسیدگی و فساد آن نگردد، دقت کنید که فاصله دانه‌ها نه خیلی کم و نه خیلی زیاد باشد. روی دانه‌ها، یک لایه نازک خاک ریخته و با سنگ‌های ریز بپوشانید.
با اسپری یا آبپاش کوچک خاک را مرتب خیس کنید. دو روز اول روی دانه‌ها رابا پلاستیک بپوشانید و چند بار آب بدهید. سعی کنید گلدان را در محلی آفتابگیر قرار دهید. دانه‌ها طی ۱۴ تا ۳۰روز شروع به جوانه‌زدن خواهند کرد

 

سبزه عید نوروز ۹۸ با تخم کتان

سبزه عید نوروز 98 | آموزش کاشتن انواع سبزه برای عید نوروز 98 (روش جدید)

 

برای سبز‌ه عید نوروز ۹۸  سبزه تخم کتان باید به اندازه ظرف مورد نظر، حدود یک تا دو قاشق غذا خوری بذر کتان رابه مدت ۲۴ساعت خیس کنید تا مثل بذر شاهی حالت ژله‌ای پیدا کند. حالا ظرف مورد نظر را تا نیمه پر از خاک سبک کنید و تخم کتان‌ها را روی خاک پخش کنید به طوریکه کاملا سطح ظرف را بپوشانند. روی ظرف رابا اسپری آب بپاشید و یک کیسه پلاستیک روی ظرف بکشید و به مدت دو روز آنرا در جایی تاریک و گرم قرار دهید. پس از این مدت، ظرف رابه محلی خنک و کاملا پر نور مثل پشت پنجره انتقال دهید. حدود یک هفته بعد، ارتفاع سبزه شما تقریباً ۵،۶ سانت خواهد شد. فراموش نکنید که باید هرروز یکی دوبار سرپوش پلاستیکی را حدود نیم ساعت بردارید تا اکسیژن کافی به سبزه برسد در غیاین صورت، کپک خواهد زد. بعد از نیم ساعت دوباره آب روی سبزه اسپری کنید و پلاستیک را روی آن بکشید.

آموزش کاشت سبزه عید نوروز ۹۸ با ماش برای عید نوروز

سبزه عید نوروز 98 | آموزش کاشتن انواع سبزه برای عید نوروز 98 (روش جدید)

 

برای کاشت سبزه عید نوروز ۹۸ با ماش برای عید ابتدا باید مقدار دانه رابه نسبت ظرف مورد نظرتان انتخاب کنید «درنظر داشته باشید مقدار دانه‌ها بعد از خیس خوردن دو برابر می‌شود». از شب دانه‌های ماش را در آب خیس کنید و فردای آن روز، آب ظرف را کاملا خالی کرده و ماش‌ها را در ظرف مورد نظرتان به صورت لایه‌ای نازک «سه میلی ‌متر» پهن کنید.  هرچه قطر لایه کمتر یا بیشتر باشد سبزه کم پشت‌تر یا پر پشت‌ تر خواهد شد. یک لایه دستمال آشپزخانه روی ماش‌های پهن کنید. سطح دستمال رابا اسپری‌کردن اآ روی ‌آن مرتب خیس نگه دارید. «اگر اسپری در معرض ندارید دستتان را کاملا خیس کنید و آب رابا دست بپاشید». اینکار را تا زمانی ادامه دهید که دانه‌‌ها جوانه زده و جوانه‌ها به اندازه یک سانت بلند شوند و کمی رنگ سبز پیدا کنند. سپس دستمال را برداشته و ازآن به بعد آب را روی جوانه‌ها اسپری کنید. سه چهار بار در روز کافی است به حدی که دانه‌ها نه خشک باشد و نه آب زیادی در ظرف جمع شود. این روند را ادامه دهید تا سبزه عید نوروز ۹۸ شما با ماش به ارتفاع مورد نظرتان برسد. میزان رشد سبزه‌ها به گرمی و سردی محل نگه داری آن‌ها بستگی دارد. اگر رشد آن زیاد است، آن رابه مکانی خنک‌تر و یا بالعکس به مکانی گرمتر منتقل کنید

خاکساری: مهندس سیده منیره خاکساری کارشناس IT ++نویسنده در عصر اطلاعات++

خاکساری
خاکساری

سایر مطالب مرتبط با سبزه عید نوروز ۹۸ | آموزش کاشتن انواع سبزه برای عید نوروز ۹۸ (روش جدید)

دسته :

مناسبتی

برچسب ها :

تاریخ : ۱۵ اسفند ۹۷ ساعت : ۲:۰۶ ق٫ظ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
Digg* twitter* Facebook* cloob* Delicious* Google Reader* Google plus* Facenama