سيستم هاي اطلاعات گردشگري زمان مطالعه: ۴ دقیقه

سيستم هاي اطلاعات گردشگری

سيستم هاي اطلاعات گردشگري

سيستم هاي اطلاعات گردشگری

نگرش سیستمی، رویکرد نسبتاً جامعی برای درک، تجزیه و تحلیل، برنامه ریزی و پویایی گردشگری است؛ در این رویکرد بخوبی می توان بخش ها و عوامل تاثیر گذار بر گردشگری را هم چون گردشگران، جامعه میزبان، سازمان ها و شرکت های ذیربط، محیط و … را به صورت به هم پیوسته مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار داد و آنها را سازماندهی کرد. به عبارتی دیگر، نگرش سیستمی گردشگری واقعیت، بنیان و اساس گردشگری را در کلیتی منسجم به تصویر می کشد و پیوند بین اجزاء و عناصر بخش عرضه گردشگری، اعم از جاذبه ها، حمل و نقل، واحد های اقامتی، خدمات، سازمانها و … با تقاضا ( گردشگران) در سطوح مختلف محلی، منطقه ای، ملی و بین المللی نمایان می سازد تا برنامه ریزان برای پویایی آن در عرصه رقابت جهانی تلاش نمایند.

گردشگري بعنوان يك سيستم جهاني بخش قابل توجهي از توليد ناخالص داخلي جهان را به خود اختصاص داده است. موسسه اطلاعات گردشگري ومسافرتي فوكاس رايتگزارشي را در خصوص گردشگري بر خط اروپاييان منتشر كرد. در اين گزارش آمده است كه درآمد حاصل از بازار گردشگري برخط اروپاييان از ۹/۲ ميليارد دلار در سال۲۰۰۰به۹/۱۰ ميليارد دلار در سال۲۰۰۲ بوده است و درطي دو سال تقريبا ۳۰۰ درصد رشد داشته است.

 عواملي از قبيل:افزايش كاربرد اينترنت و تلفن هايWAP؛ در هم شكستن موانع تجارت الكترونيكي ؛امنيت ارتباطات خصوصي ؛بهبود ارتباط از راه دور؛ باعث اين رشد گرديده است. تقريباً يك چهارم مسافرتها، پرداختها، رزرواسيون در كشورهاي انگلستان، سوئد، آلمان و امريكا از طريق اينترنت صورت مي گيرد. بر اسا س گزارش گردشگري انگلستانNOP در سال۲۰۰۱ در طي چهار هفته براي جشن كريسمس سال ۲۰۰۰، چهارصد و هشتاد هزار نفر كه ميانگين هزينه هر نفر ۴۲۰ دلاربوده، درخواست گذران تعطيلات و مسافرت را از طريق اينترنت داشته‌اند. مركز گردشگري انگلستان به منظور توسعه بازاريابي، بانك اطلاعات گردشگري داخلي و خارجي را ايجاد نموده است. در ايالات متحده امريكا نيز بازاريابي از راه دور روشي بسيار متداول مي باشد. شركتهايي چون امريكن و اكسپرس، خطوط هوايي، اماكن تفريحي و جذاب و ديدني. هتل‌ها و مهمانسراها و… از طريق سيستم يكپارچه گردشگري اطلاعات مورد نياز را به مشتريان با حداقل هزينه ارايه مي دهد. در اين بازار مشتريان مي توانند به آساني به اطلاعات مورد نياز دسترسي داشته باشند و خدمات ارايه شده را با يكديگر مقايسه نمايند.

از سوي ديگرعرضه كنندگان ازطريق كانالهاي مختلف خدمات مورد نياز را فرآهم نموده و همواره تلاش مي كنند با ارائه خدمات و اطلاعات بيشتر، ارزش افزوده بيشتري براي گردشگران بوجود آورده وخدمات آسان، ارزان و منحصر به فرد را در اختيارمشتريان قرار دهند . سيستم هاي اطلاعات گردشگري مي توانند اطلاعات مورد نياز كاربران رافرآهم نموده و توسعه بخشند. سيستم اطلاعات گردشگري نيازمند زير سيستم هايي است تا از طريق آنها اطلاعات به روز را در اختيار كاربران قرار دهد از جمله آنها عبارتند:۱- سيستم مديريت ارتباط با مشتري(CRMS)[۲] ؛ ۲- سيستم رزرواسيون مركزي(CRS)[۳] ؛ ۳- سيستم توزيع جهاني(GDS) [۴] .اين سيستم بعنوان پايه واساس سيستم رزرواسيون در بر گيرنده ۶۰ زير سيستم مي باشد و ارتباط بين عرضه وتقاضا بيشتر بر مبناي زير ساختهاي الكترونيكي و كار كرديCRS/GDS صورت مي گيرد.

 سيستم اطلاعات گردشگري مبتني بر وب روشهاي جديدي را براي تغيير رفتار مصرف كننده دنبال مي كند كه موجب تعهد و وفاداري هر چه بيشتر آنها مي گردد و از طرف ديگر زمان تصميم گيري تا مصرف را كاهش مي‌دهد.سيستم اطلاعات گردشگري مبتني بر وب  براي اولين بار در سال ۲۰۰۳ در استراليا شروع به كار نموده وسپس در بسياري از كشورهاي ديگر نيز مورد استفاد قرار گرفت. توريسم الكترونيكي[۵]  از طريق ارتباطات وفنآوريهاي اينترنتي فرآيند سفر گردشگران و تجارت گردشگري را بهبود مي‌بخشد. اطلاعات مربوط به صورت بر خط درسيستم اطلاعات گردشگري موجود بوده تا كاربران از طريق شبكه بتوانند براحتي آن را در اختيار گيرند به طور كلي توزيع گردشگري از طريق آژانسهاي مسافرتي خارجي، تور گردانها و آژانسهاي مسافرتهاي داخلي  ايفا مي گردد. اين تور گردانها از سيستم رزرواسيون رايانه اي، سيستم توزيع جهاني، سيستم هاي ويدئو تكس و تله تكس براي نشان دادن جزييات و مسايل ويژه ومستقيم به مشتريان استفاده مي كنند. كاربرد هاي سيستم GIS[۶] وGPS [۷] مي تواند اطلاعات لازم را در هر نقطه اي (هتل ها، خطوط هواپيمايي، رستورانها) در اختيار گردشگران قرار دهند. اين سيستمها همچنين مي توانند  اطلاعاتي در خصوص نقشه راهنما و وضعيت آب و هوا، ترافيك و ساير خدمات مشابه وحتي تبديل پولهايشان را در اختيار گردشگران قرار دهد.اين پايانه هاي متحرك و پويا شيوه‌هاي جديدي را براي حمايت از گردشگران فرآهم  مي سازد. واسطه هاي الكترونيكي بخصوص (GDS)سيستم توزيع جهاني به نامهاي,SABRE AMADEUS, GALILEO   و WORLDSPAN  سيستم اطلاعات گردشگري را يكپارچه مي سازد

در حال حاضر مشكل اصلي در توسعه سيستم ها و ايجاد پرتال هاي اطلاعات گردشگري ، يكپارچگي ودسترسي به داده هاي پردازش شده جهت استفاده كاربران مي باشد. يكپارچگي مي تواند از طريق منابع اطلاعات ساخت يافته  و نيمه ساخت يافته حاصل شود.. از طريق يكپارچگي مي توان بر اساس استخراج و تركيب داده ها به سوالات كاربران پاسخ داد.

منابع اطلاعات گردشگري از تكنولوژيهاي نوين براي ارايه خدمات استفاده مي كند كه به كاربراين امكان را مي دهد تا به صورت مستمر اطلاعات مورد نيازش را در خصوص رستورانها، هتل ها, تئاتر و… از چندين منبع بر خط بدست آورد. اغلب تكنولوژيهاي زبان طبيعي براي ايجاد و ارائه متن جهت شناسايي كلام و اشارات همان روح و گرمي طبيعي را دارد كه بطور فعال در گردشگري و ميراث فرهنگي مورد استفاده قرار مي گيرد.

درچنين موقعيتي معمولا سيستمهاي راهنماي محصولات و خدمات، اطلاعات مورد نياز مصرف كنندگان را فرآهم كرده و فرآيند تصميم گيري آنان را درانتخاب مقصد، اسكان و… تسهيل مي نمايد. در اين صورت كاربران به صراحت و به صورت شفاف نيازهاي اطلاعاتي شان را مي پرسند و سيستم ملزم به پاسخگويي است وبا تركيب و پالايش و مديريت پرسش، اطلاعات د قيق و صحيح را در اختيارآنان قرار مي دهد. سيستم راهنما مي بايستي كليه خدمات مربوط به موقعيتها، جاذبه ها ، محل سكونت . حمل ونقل، هتل ها، پروازها و… را جهت فرآهم نمودن تصاوير روشن براي گردشگران پيشنهاد نمايد. به طور معمول كاربران و به خصوص گردشگران توقع دارند كه اطلاعات مورد نيازشان را از طريق سيستم هاي اطلاعات گردشگري درهرجا ودر هر موقعيتي كه احساس نياز كردند بدست آورند.

 فرآهم نمودن قابليت دسترسي به اطلاعات جامع گردشگري يكي از چالش هاي  عمده است. بدون شك مهمترين عامل شتاب دهنده گردشگري بكارگيري فنآوري اطلاعات، دستيابي، ذخيره و بازيابي اطلاعات در نظام توزيع گردشگري است. اين امر امكان دسترسي به اطلاعات به موقع ، دقيق و كم هزينه را در خصوص تسهيلات گردشگري فرآهم مي سازد.  سيستم اطلاعات گردشگري مي بايست مشاركت كنندگان بازار و نيازهاي آنها را مورد شناسايي قرار دهد.. از اينرو لازم است نيازهاي اطلاعاتي شناسايي و نسبت به طراحي مفهومي سيستم اطلاعات گردشگري اقدام گردد.