کامپیوتر و لپ‌تاپ‌ها در معرض خطر جدید ویروس کرونا قرار دارند زمان مطالعه: ۲ دقیقه

 

کامپیوتر و لپ‌تاپ‌ها در معرض خطر جدید ویروس کرونا قرار دارند

کامپیوتر و لپ‌تاپ‌ها در معرض خطر جدید ویروس کرونا قرار دارند

کامپیوتر و لپ‌تاپ‌ها در معرض خطر جدید ویروس کرونا،به فکر راه‌حل‌هایی به منظور سرقت سازماندهی شده از سیستم‌های کارمندانی افتاده‌اند که به صورت دورکاری، وظایف خود را در منزل انجام می‌دهند.باعصراطلاعات همراه باشید.


کامپیوتر و لپ‌تاپ‌ها در معرض خطر جدید ویروس کرونا

کرونا از بدو پیداش خود، علاوه بر تمامی مشکلاتی که از آنها مطلع هستیم، منجر به تعطیلی بسیاری از سازمان، شرکت و نهادهای رسمی و خصوصی شده است. در نتیجه کارمندان به ناچار برخی از کارهای روزانه خود را به صورت دورکاری و بدون حضور در محیط کار انجام می‌دهند.

کامپیوتر و لپ‌تاپ‌ها در معرض خطر جدید ویروس کرونا

اما این مسئله هم از چشم آشوب گران پنهان نمانده و اینک بستری مناسب برای حمله هکرها به وجود آمده است.از آنجایی که کارمندان بسیاری ناچار به کار در منزل شده‌اند، اطلاعات مهم و کاربردی سازمان، شرکت، اداره و در نهایت محیط کار خود را به کامپیوتر و لپ تاپ‌های شخصی می‌آورند. این اطلاعات که می‌تواند برای صاحبان مشاغل حیاتی بوده و سوءاستفاده از آنها می‌تواند شکست‌های غیر قابل جبرانی را به همراه داشته باشد، اینک در هزاران کامپیوتر و لپ تاپ شخصی و با امنیت نامعلوم قرار دارند.

کامپیوتر و لپ‌تاپ‌ها در معرض خطر جدید ویروس کرونا به گفته دل، بسیاری از کارمندان فاقد آگاهی‌های لازم به منظور حفظ امنیت سیستم‌ها بوده و اطلاعات چندانی از مشکلات امنیتی ندارند. در نتیجه نفوذ به سیستم آنها ساده‌تر می‌شود.
مهندسان دل اعلام کرده‌اند که نفوذ سازمان یافته هکرهای حرفه‌ای از طریق بایوس (BIOS) انجام می‌شود. نفوذ به بایوس به صورت بالقوه می‌تواند کنترل کامل سیستم را در اختیار هکرها قرار دهد. در نتیجه هزاران کامپیوتر و لپ تاپ می‌توانند طعمه هکرها شوند. کامپیوترهایی که حاوی داده‌های مهم و حیاتی محیط کار شما هستند، می‌توانند به سادگی تحت اختیار هکرها قرار گیرند

کامپیوتر و لپ‌تاپ‌ها در معرض خطر جدید ویروس کرونا

در همین راستا شرکت Dell دست به کار شده و ابزار SafeBIOS Events & Indicators of Attack IoA را برای حفاظت از سیستم و لپ تاپ‌های کارمندانی که در منزل مشغول به کار هستند، ارائه داده است. ابزار SafeBIOS Events & IoA یک سیستم امنیتی قدرتمند به منظور پایش و بررسی عملکرد بایوس، با هدف شناسایی هرگونه نفوذ و تغییر در قسمت‌ها است. این ابزار به صورت خودکار بایوس را تحت نظر گرفته و در صورت نفوذ به آن، هشدارهایی را به کاربران و حتی مدیران سطح بالاتر ارسال می‌کند.

کامپیوتر و لپ‌تاپ‌ها در معرض خطر جدید ویروس کرونا

با ارسال فوری هشدار، مدیران می‌توانند ارتباط کامپیوتر و یا لپ‌تاپ کارمندان خود با سرورهای سازمانی قطع کرده و دست هکرها را از دزدی داده‌ها کوتاه کنند. SafeBIOS Events & IoA می‌تواند در تمامی کامپیوتر و لپ تاپ‌های شرکت دل و همچنین پایانه‌های مجازی VMware مورد استفاده قرار گیرد.