بانس ریت واقعا چیه و چطور کم یا زیاد میشه اصول کاربردی

بانس ریت واقعا چیه و چطور کم یا زیاد میشه اصول کاربردی

بانس ریت واقعا چیه و چطور کم یا زیاد میشه اصول کاربردی

بانس ریت یا درواقع بهتره بگوییم bounce rate یه نرخ یا مقدار یا درصد است از آمار و ارقام های وب سایت شما در الکسا که در اصل به میزان پس زدگی یا ریزش ورودی سایت شما اطلاق می شود و بنا به ملاک های ناگفته زیادی زیاد و کم می شود که در ای مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

در مقاله ای که حدود ۴ سال گذشته از عصر اطلاعات منتشر شد در خصوص اینکه بانس ریت چیست به طور مفصل بحث شد، اما تا به حال در خصوص اینکه این مولفه واقعا چیه و چرا هر روز آپدیت میشه و مقدارش تغییر میکنه بعید میدونم در یک مرجع فارسی بحث و گفتگو شکل گرفته باشه

خوب پس بنابراین ما در این مقاله سعی میکنیم کمتر از اینکه bounce rate چیست صحبت کنیم و بیشتر به چگونگی کار الکسا در بالا و پایین کردن اعداد و ارقام آن بپردازیم…با ما همراه باشید.

بونس ریت چیه چیست چطور کم میشه

بانس ریت چطور زیاد میشه؟

 

خدمات اصلی عصر اطلاعات به کاربران چیست؟؟

کاهش رتبه الکسا

آموزش سئو وردپرس

خدمات سئو

بک لینک

 

اگر بخواهیم در یک کلام از بانس ریت مهمترین عامل در زیاد شدن نرخ بانس ریت یا افزایش مشتریان ناراضی سایت شما بگوییم می توانیم علت یا علت ها را در راحت نبودن کاربر با سایت شما خلاصه کنیم

۱- سایت شما دیر لود می شود در نتیجه کاربر با آن راحت نیست و سایت شما را میبندد

۲- سایت شما تبلیغات زیادی دارد در نتیجه و…

۳- سایت شما مطالبش مفید نیست در نتیجه کاربر پر… :)

۴- سایت شما از روش های فریب کاربر استفاده میکند (آمار های بازدید دروغین، تبلیغات خیلی خاص و فریبنده، تبلیغ در سایت های غیر مرتبط، جذب کاربر به هر قیمتی«بدو بیا که تموم شد و از این حرفا…»  و…)

۵- شاید شما دوست دارید کاربر را به هر قیمتی که شده تو سایت نگه دارید و در وب گردی او مانع ایجاد کرده اید به عنوان مثال میاد تو سایتتون پاپ آپی باز میشه که از آشنایی شما خوشحالیم و ایمیلتونو بدین یا هر برگه ای در یه صفحه باز میشه و از این طور کارهای بچه گانه…

۶- شایدم مطالب شما واقعا صادقانه درج نشده اند و عنوانشون به محتواشون نمیخوره و کاربر رو نمیتونه ارضا کنه…

۷- و در آخر هم ممکنه سایت شما سئوی خوبی نداره و شما دسترسی به مخاطب هدفتون ندارید که در این خصوص می بایست روی سئوی کلمات کلیدی اصلیتون کار کنید..

مولفه های بانس ریت بونسریت بونس ریت bounce rate alexa الکسا

مولفه ها و ملاک های الکسا برای بانس ریت چیست؟

همانطور که در تصویر بالا هم مشاهده می کنید الکسا بانس ریت سایت شما را بر اساس دو مولفه رتبه دهی میکند

۱- تعداد صفحات مشاهده شده سایت شما توسط کاربر یا بازدید کننده به صورت روزانه یا Daily Pagesviews per Visitor

۲- متوسط زمانی که کاربر روزانه در سایت شما وبگردی دارد یا Daily Time on site

خوب حالا فقط یک سوال مانده و آن هم این است :

چگونه دو مولفه بانس ریت یعنی ( تعداد صفحات مشاهده شده سایت شما توسط کاربر یا بازدید کننده به صورت روزانه یا Daily Pagesviews per Visitor ) و ( متوسط زمانی که کاربر روزانه در سایت شما وبگردی دارد یا Daily Time on site ) را می شود مدیریت کرد و بهبود داد؟

خوب در جواب این سوال باید یک نا امیدی به شما بدهیم و آن این است که این کار نیاز به تجربه و توان فنی بالایی دارد و شاید شما نتوانید به خوبی از پس آن بر آمده و اصولی که در ادامه خواهیم گفت را پیاده سازی و نتیجه مطلوب را دریافت کنید.

اما با همه این اوصاف بنده با توجه به وظیفه خود در امر آموزش موارد و نکته ها را سعی میکنم تا جاییکه در توان دارم کامل و جز به جز خدمت شما عرض کنم، حال شما یا می توانید یا از ما کمک خواهید گرفت…

۱- بهبود سرعت لود سایت

خوب اگر در یک کلام و یک حرف بخواهیم مهمترین عامل بهبود رتبه بانس ریت الکسای هر وب سایتی را بیان کنیم به این شکل است که یا سایت شما در یک تایم کوتاه لود می شود یا نمی شود اگر می شود که خوب مشکلی نیست ولی اگر نمی شود نیاز است آن را جدی گرفته و تایم لود سایت خود را به زیر ده ثانیه برسانید چراکه سرعت لود سایت در یک کلمه یعنی مهمترین عامل بهبود بانس ریت که اگر سایت شما آن را ندارد اول آن را اصلاح کنید و با وب سایت های بررسی این مورد، مانند Gtmetrix آن را بهبود ببخشید و اگر اینکار را نکنید یا آنرا جدی نگیرید قطعا ۹۰% از کاربران سایت خود را از دست داده بدانید.

۲- بهبود سرعت وبگردی سایت

خوب ممکنه شما سرعت لود سایتتون در صفحه اصلی بسیار عالی باشه ولی در صفحات مطالب با درج عکس های حجیم و یا فیلم ها و تبلیغات و… سرعت لود خود را خراب کرده باشید و این مورد را نیز باید بررسی کنید..

۳- استفاده از پاپ آپ ها برای صفحهات و مطالب با کیفیت سایت…

اگر دقت کنید ما در این مقاله استفاده از پاپ آپ را در بخش لطمه زننده های بانس ریت نیاورده و آن را در بخش عوامل بهبود آوردیم، بله درسته اگر شما سایر موارد را رعایت کرده باشید و سایتتون به خوبی لود شود با سرازیر کردن ترافیک پاپ آپ و… به مطالب جذاب خود نه تنها با افت بانس ریت مواجه نخواهید شد بله با بهبود آن موجه خواهید شد.

نکته ۱ : حتما روی دو یا سه مطلب با کیفیت و خواندنی یا تماشایی خود همزمان ترافیک اعمال کنید

نکته ۲ : معمولا پاپ آپ ها برای بانس ریت ۵۰% به بالا خوب عمل میکنند و برای بانس ریت ۴۰% به پایین می توانند لطمه زننده هم باشند..

۴- اگر مورد ۲ را رعایت کردید خوب لازمه مطالب رو روزانه با تیتر جذابتر بزنید و در گروه ها و دسته بندی هایی آن ها را منتشر کنید که عمده بازدید کننده شما آنجا قرار گرفته

با این کار نه تنها شما کاربرتون رو از دست نمیدید بلکه میتوانید وبگردی سایتتون رو هم بالا برده و دو مورد نام برده در ابتدا را نیز بهبود ببخشید که منظورمان همین دو مورد است :

۱- تعداد صفحات مشاهده شده سایت شما توسط کاربر یا بازدید کننده به صورت روزانه یا Daily Pagesviews per Visitor

۲- متوسط زمانی که کاربر روزانه در سایت شما وبگردی دارد یا Daily Time on site

چرا که اگر تیتر مطالب شما تیتر خیره کننده ای باشد و در محتوا نیز شما به خوبی نیاز کاربر را برآورده کرده باشید و به سوالات او پاسخ داده باشید حتما حتما حتما او با لذت بیشتری در سایت شما به گشت و گذار خواهد پرداخت و مطالب جذاب شما را حتما حتما حتما دنبال و آنها را مطالعه و یا مشاهده خواهد کرد..

۵- از درج فیلم غافل نشوید کاربران عاااااااااااااااااشقققققققق فیلم دیدن هستند و این عینا گفته یک وب سایت مرجع سئو است

۶- بقالی باز نکنید….

من عاشق این مورد ۶ام هستم، آخه یعنی چی به هر قیمتی که شده مطلب گذاری کنیم و بخواهیم کاربران را در سایت خود معتل کنیم یا آنها را از این سو به آن سو بکشانیم….

دوستان بحث را همینجا به اتمام می رسانم اگر نظر یا سوالی دارید در ادامه همین مطلب درج نمایید تا پس از بررسی به آن پاسخ داده شود

امیدوارم این مطلب عصر اطلاعات نیز همانند سایر مطالب آن مفید واقع شده باشد برایتان…

مطالب مفید پیرامون این مطلب :

منبع : سئو ۶