روش صحیح شارژ باتری موبایل نو چگونه است نکاتی که قطعا نمیدانید

روش صحیح شارژ باتری موبایل نو چگونه است نکاتی که قطعا نمیدانید

روش صحیح شارژباتری نو چگونه است نکاتی که قطعانمیدانید

روش صحیح شارژ باتری موبایل نو چگونه است ،شما عزیزان ممکنه برای شارژ کردن موبایل خود راه های نادرست انجام بدید که به دستگاه موبایل هوشمند خود آسیب برسانید و یا از نکته های که دیگران می گویند استفاده کنید خب ما قصد داریم در این مطلب شما رو با نکات اصولی  آشنا کنیم تا بتوانید اشکالات خود را رفع کنید با ما در سایت عصر اطلاعات همراه باشید.

موبایل هوشمند شما بخش جدایی ناپذیری از زندگی  شما شده است بطوریکه در طول روز ساعت های زیادی با موبایل خود سپری می کنید طوریکه بدون استفاده از موبایل غیر ممکن می باشد.

با همه این تفاسیر بسیاری از ما نحوه روش صحیح شارژ باتری موبایل نو خودمون اطلاعات کافی نداریم و به علت استفاده نادرست از باتری بعد مدتی متوجه می شویم که باتری مثل قبل کارایی خوبی ندارد شارژ موبایل برای آن دسته از افرادی که بطور مداوم از مویابل استفاده می کنند اهمیت زیادی دارد.

برای روش صحیح شارژ باتری موبایل نو خود اینکه عمر باتری را افزایش بدیم و موبایل خود را به بهترین نحو ممکن شارژ کنیم باید نکاتی را رعایت کنیم. همیشه باید برای موبایل خود از شارژر و کابل اختصاصی خود موبایل استفاده کنیم وقتی در محل کار هستیم یا به مسافرت و مهمانی می رویم این کار اشتباهی هست که از کابل و شارژر موبایل دیگران استفاده کنیم.

باید کابل و شارژر مختص موبایل خود استفاده کنیم چون باعث افزایش عمر باتری موبایل خود می شویم. روش صحیح شارژ باتری موبایل نو خود بهتر بدانید که موبایل هوشمند خود را به ۸۰ درصد شارژ که رسید از شارژر جدا کنید و همیشه موبایل خود را نگذارید شارژ باتری آن به صفر برسد تا به ۳۰ درصد رسید فورا به شارژ برق بزنید نگه داشتن شارژ بین ۳۰ تا ۸۰ درصد بهترین حالت برای افزایش عمر باتری موبایل شما خواهد بود.

روش صحیح شارژباتری موبایل نو چگونه است نکاتی که قطعانمیدانید

روش صحیح شارژ باتری موبایل نو خود هیچوقت موبایل خود را به ۱۰۰ درصد شارژ نکنید با تایم شب تاصبح به شارژر نزنید که این کار باتری گوشی شما را ضعیف می کند. وقتی موبایل خود را به شارژ می زنید دیگر استفاده نکنید چون از لحاظ امنیتی و سلامتی خطر دارد بهتر است جدی بگیریم در زمانیکه موبایل به شارژر نصب شده استفاده نکنید تا به شارژ ۸۰ درصد برسد و در هنگام شارژ از لوازم جانبی مانند هندزفری به موبایل خود خودداری کنیم.

نکته قابل توجه دیگری که باید به روش صحیح شارژ باتری موبایل نو خود به آن اهمیت بدهید اینست که مکان مناسبی را برای شارژ کردن موبایل هوشمند خود انتخاب کنید درحد امکان موبایل هوشمند خود را در مکان هایی که مرطوب و یا نم دار است شارژ نکنید. نکته دیگر اینکه وقتی موبایل هوشمند خود را به شارژ می زنید بهتر از روکش و کاور موبایل خود را جدا کنید چون باعث می شود که موبایل شما داغ نشود.

استفاده از فست شارژ(شارژرسریع) برای هر موبایل نسبت به نوع آمپر آن فرق دارد توصیه می شود اگر موبایل شما به آرامی  شارز بشود بهتر است تا اینکه سریع شارژ شود چون باعث ضعیف شدن باتری موبایل هوشمند شما می شود چون گرمای بیشتری تولید می کند و این گرما هم دشمن وسایل الکتریکی هست البته مدرک معتبری در این باره مطرح نشده که فست شارژ باعث صدمه زدن به عمر باتری باشد ولی رعایت کردن آن هم ضرری ندارد.

تا وقتی که ما از باتری لیتیوم یون در موبایل هوشمند خود استفاده می‌‌کنیم هیچ فرقی میان شارژرهای سریع و معمولی از نظر آسیب رساندن به دستگاه وجود ندارد.