چگونه RSS سایت وردپرسی خود را پیدا کنیم؟

چگونه RSS سایت وردپرسی خود را پیدا کنیم؟

هر سایت وردپرسی به‌صورت اتوماتیک RSS Feeds را برای محتوا و نظرات منتشر می‌کند. اگر  قصد دارید همه چیز را درباره Rss بدانید، پس تا انتهای این مقاله با عصر اطلاعات همراه باشید.

RSS چیست؟

RSS که مخفف Really Simple Syndication یا Rich Site Summary است، نوعی فید وب است که به کاربران و برنامه های کاربردی امکان می دهد به روزرسانی منظم را از یک وب سایت یا وبلاگ دلخواه خود دریافت کنند. در روزهای ابتدایی اینترنت ، اگر می خواستید به روزرسانی های وب سایت مورد علاقه خود را پیگیری کنید ، باید آن را علامت گذاری و سپس به صورت دستی مراجعه می کردید تا ببینید آیا به روز رسانی در وب سایت انجام شده است یا خیر. RSS به ناشران اجازه می‌دهد تا محتوای سایت خود را به‌ طور خودکار در انجمن بگذارند، به‌ طوری‌ که مردم می‌توانند آن را در صندوق‌ های پستی یا دیگر ابزارها مشاهده کنند. RSS عموماً ساختار XML دارد که شامل متن کامل یا خلاصه همراه با جزئیاتی مانند تاریخ منتشرشده، نام نویسنده و … است.

RSS feed با اجازه دادن به کاربران برای پیگیری وب سایت های مورد علاقه خود بدون نیاز به اینکه هر بار به صورت دستی از وب سایت بازدید کنند ، این مشکل را حل کرد. RSS به وبلاگ نویسان و ناشران اجازه می دهد تا به طور خودکار مطالب خود را همزمان کنترل کنند ، و آن را در ایمیل ، فید ریدر و سایر دستگاه های خود بخوانند. بسیاری از سیستم‌های مدیریت محتوای وب مانند وردپرس، برای پشتیبانی از RSS feed ساخته‌شده‌اند. به‌ طور پیش‌فرض هر صفحه سایت شما با استفاده از انتشار وردپرس که شامل یک برچسب متا است به محل خوراک RSS وب‌ سایت شما اشاره دارد. شما می‌توانید RSS feeds را غیرفعال کنید.

RSS Feed اصلی همیشه در دایرکتوری /feed/ نصب می شود. برای مثال، اگر سایت شما “com.عصر اطلاعات” است فید خود را می توانید در مکان زیر پیدا کنید: .com/feed.عصر اطلاعات/ . سعی کنید به سایت خود مراجعه کرده و “/ feed /” را به انتهای URL اضافه کنید. شما باید فایل XML خام را که فید RSS است، مشاهده کنید.

پیدا کردن RSS Feed یک سایت از طریق کد منبع

برای مثال ابتدا وارد سایت “com.عصر اطلاعات” شوید. سپی بر روی صفحه وب سایت کلیک راست کرده و گزینه “Page Source” را انتخاب کنید. در پنجره جدید ظاهر شده، از ویژگی “find” استفاده کنید.(کلید میانبر در کامپیوتر: Ctrl + F)  و RSS را تایپ کنید. در این حالت، RSS Feed صحیح سایت را به دست می آوردید.

لازم به ذکر است که در بسیاری از وب سایت ها یک RSS Feed دوم پر از نظرات وبلاگ ارائه می دهند. این RSS Feed ها معمولاً کاربردی نیستند، بنابراین از هر URL که کلمه “comments” را در برچسب خود دارد، دوری نمایید.

آیا Rss همان خبرخوان سایت است؟

بله. در واقع، Rss که همان خبرخوان سایت شما است، شامل چکیده ای از مطالب سایت شماست که با استفاده از آن می توانید کاربران و موتورهای جست و جو را از به روز شدن مطالب خود با سرعت بیشتری با خبر کنید. در برخی موارد به دلیل تغییر در پیوند های یکتای سایت خود ممکن است این آدرس تغییر پیدا کند و در نتیجه شما قادر به دیدن Rss سات وردپرس خود نیستید و Rss سایت وردپرسی خود را از دست بدهید. اما سوال مهم این است که آیا واقعا این قسمت مهم از وردپرس حذف شده است؟ جواب منفی است.

یکی دیگر از راه هایی که می توانید Rss سایت خود را ببینید این است که به آخر آدرس سایتتان یکی از عبارت های زیر را اضافه و به آنجا بروید:

?feed=rss

?feed=rss2

?feed=rdf

?feed=atom

اگر موارد بالا را امتحان کردید و جواب نداد، یکی از موارد زیر را تست کنید:

wp-rss.php

wp-rss2.php

wp-rdf.php

wp-atom.php

آدرس ها را در مرورگر خود به صورت زیر وارد نمایید (به جای کلمه example، از آدرس سایت خودتان استفاده نمایید):

http:// example.com/?feed=rss

http://example.com/?feed=rss2

http://example.com/?feed=rdf

http://example.com/?feed=atom

http://example.com/wp-rss.php

http://example.com/wp-rss2.php

http://example.com/wp-rdf.php

http://example.com/wp-atom.php

امیدواریم این آموزشی هم برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.