شاهکار جدید چینی ها با مادربرد iGame Z270 Ymir U

شاهکار جدید چینی ها با مادربرد iGame Z270 Ymir U

شاهکار جدید چینی ها با مادربرد iGame Z270 Ymir U

 

 

مادربرد اصلی‌ترین بخش یک رایانه به‌شمار می‌رود و کار آن کنترل کردن پردازشگر مرکزی و ارتباط دادن آن با قسمت‌های دیگر است. خود پردازشگر با هیج کدام از ابزار آلات بیرونی ارتباط مستقیم ندارد و همان‌طور که از نامش پیداست تنها یک پردازنده‌است. ارتباط پردازشگر با ابزار خارجی (به جز در موارد معدود) توسط بایوس (BIOS) انجام می‌گیرد و در حقیقت بین پردازشگر و ورودی/خروجی‌ها همواره یک مدار واسط وجود دارد.برای اطلاعات بیشترباعصراطلاعات همراه باشید.

شرکت چینی Colorful جدید ترین مادربرد خود با نام iGame Z270 Ymir U را معرفی کرد. این مادربرد با استفاده از چیپست Z270 ازپردازنده های LGA1151 پذیرایی کرده و یک محصول تخصصی بازی است. این شرکت امکانات فراوانی را برای آن در نظر گرفته است که بسیاری از آنها در راستای بازی است. بر روی برد، پوششی محافظ (Metal Overlap Armor) قرار گرفته است که البته در زیبایی PCB نیز بدون تاثیر نیست. رابط های USB در این محصول را کنترلر های Fintek F75503 و Fintek F75501 هدایت می کنند و این رابط ها از ویژگی های توربو با هدف نصب تجهیزات جانبی مانند ماوس و کیبورد گیمینگ بهره می برند.

این مادربرد به تکنولوژی Silver Plating نیز مجهز است که برای اولین بار توسط کارت گرافیک های iGame معرفی شد. در این فناوری از مس هایی خاص استفاده می شود و همچنین قابلیت های ضد اکسیدان نیز به مادربرد تزریق می گردد. Silver Plating بین لایه های PCB تعبیه شده است. این قابلیت در اورکلاک و عدم نوسان های جریانی و یا تداخلات نیز کاربرد دارد. دو شکاف M.2 بر روی iGame Z270 Ymir U وجود دارد که از حافظه های SSD با پهنای باند ۳۲ گیگابیت در ثانیه پشتیبانی می کنند. ویژگی دیگر این مادربرد گیمینگ، فناوری صوتی GamerVoice2.0 است. GamerVoice2.0 می تواند از هدفون و یا هدست هایی با مقاومت ۶۰۰ اهم نیز پشتیبانی کرده و نیازی به آمپلی فایر نخواهید داشت. GamerVoice2.0 به خودی خود دارای یک تراشه صوتی پیشرفته است که شما را از خرید کارت صدا نیز بی نیاز کرده و همچنین جالب است بدانید که این تراشه را می توان تعویض نمود. در نهایت می توان به قابلیت کنترل دیودهای LED RGB با ضربان هایی همچون صدای بازی و موسیقی اشاره کرد.