چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

امروزه دیجیتال مارکتینگ جزو مسائل بسیار مهم در موفقیت های کسب و کار ها محصوب می شود که با پیشرفت تکنولوژی بسیار می تواند تاثیرگذار باشد. شرکت های بسیار زیادی وجود دارند که توانسته اند از طریق دیجیتال مارکتینگ به یک درآمد و فعالیت بالایی رسیده اند.

چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

قطعا شما هم کم و بیش با نام بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ آشنایی دارید و حتما این سوال برای شما پیش آمده است که چرا دیجیتال مارکتینگ در جهان حال حاضر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد؟

با توجه به این جهان به سمت پیشرفت تکنولوژی و بازاریابی دیجیتال حرکت می کند، شما نیز باید خودتان و کسب و کارتان را در این زمینه هدایت کنید تا در بین رقبا به یک موفقیتی برسید.

چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

دیجیتال مارکتینگ به دلیل این که توانسته است در یک مدت کم، یک درآمد بسیار خوبی را برای افراد ایجاد کند و هم چنین به دلیل این که با هر محیط و شرایطی می تواند جور باشد، از اهمیت بالایی برخودار می باشد.

یکی دیگر از دلایل اهمیت بازاریابی دیجیتال، استفاده از روش ها و استراتژی هایی است که توجه مخاطبان را جلب کرده است. هم چنین، دیجیتال مارکتینگ می تواند در ارتقای رابطه باعث ایجاد چشم اندازهای بهتری برای شرکت هایی شود که از این شیوه تبلیغاتی به صورتی ایده آل و اصولی بهره مند می باشند.

با استفاده از دیجیتال مارکتینگ می توان به نرخ بازگشت سرمایه (ROI) رسید که این یکی دیگر از موارد اهمیت بازاریابی دیجیتالی می باشد که افراد زیادی به همین منظور به دیجیتال مارکتینگ وری می آورند.

با استفاده درست و هوشمندانه از دیجیتال مارکتینگ، می توان فرصت های شغلی زیادی را برای افراد جویای کار ایجاد کرد که این به عنوان یک مزیت عالی شناخته می شود.

بازاریابی دیجیتال نیز برای شغل‌های کوچک و تازه کار می‌ تواند بسیار پر اهمیت و تاثیر گذار باشد، زیرا که در این نوع از مشاغل، افراد می توانند با توجه به بودجه خود، روش بازاریابی را انتخاب کنند و با کم ‌ترین هزینه و در کمترین زمان، به مخاطبان بیشتری دسترسی داشته باشند.

شما با استفاده از بازاریابی دیجیتال، می ‌توانید مخاطب  و کاربران خودتان را افزایش دهید.شما با استفاده از دیجیتال مارکتینگ دیگر به یک مکان یا محیط مشخضی تعلق ندارید و می توانید در سرتاسر مناطق و با استفاده از تبلت و گوشی‌های هوشمند، شانس بیشتری برای جذب مخاطب داشته باشید.

اگر می خواهید به طور مداوم با مشتریان و مخاطبان خود در ارتباط باشید، می توانید از دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ، راه‌حل‌هایی برای برطرف کردن مشکلات مشتریان پیشنهاد دهید و یا با استفاده از چت، مشکلات آن ها را حل نماید.

یکی از دلایل اهمیت دیجیتال مارکتینگ، اندازه‌ گیری موفقیت بازاریابی است. به این منظور که شما عزیزان می توانید به هر میزان که در کسب و کارتان موفق بوده اید، آن را اندازه گیری کنید و به بررسی آمار ها و یا نتایج این کار بپردازید.

دیجیتال مارکتینگ به شما افزایش اعتماد می دهد. اگر شما صاحب شرکتی هستید و از بازاریابی دیجیتال استفاده می کنید، باید بدانید که دیجیتال مارکتینگ به نام تجاری شما اعتبار می بخشد و باعث می شود که شما در میان دیگر رقبا دیده شوید. هم چنین، مشتریان و کاربران وقتی با افزایش اعتبار شما مواجه شوند، قطعا اعتماد آن ها به شکا چندین برابر خواهد شد.

موارد مهمی که با دیجیتال مارکتینگ می توان به آن ها دست یافت

نکات مهم در دیجیتال مارکتینگ

شما می توانید با استفاده از دیجیتال مارکتینگ، به یکسری موفقیت های اقتصادی در کسب و کار خود برسید که ما به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 • افزایش رو به رشد تعداد و میزان بازارهای دیجیتال
 • پیدا کردن فرصت های شغلی با میزان تنوعی قابل توجه
 • یافتن روش و مسیری به مراتب آسان تر از روش ها و شیوه های سنتی برای شروع کسب و کار
 • افزایش میزان موفقیت به صورتی چشمگیر در سودآوری و فروش
 • توانایی جذب مخاطب بیشتر از طریق اینترنت
 • فاصله قابل توجه مهارت ها و قابلیت های دیجیتال با مهارت ها و قابلیت های سنتی در کار
 • قابلیت تطبیق یافتن به مراتب بیشتر و آسان تر
 • ایجاد دگرگونی ای بسیار وسیع در دیجیتال مارکتینگ
 • پیشی گرفتن از رقبای سنتی و مدرن در حین انجام و توسعه کسب و کار

آیا در همه کسب و کار ها می توان از دیجیتال مارکتینگ استفاده نمود؟

بله.  امروزه با توجه به این که تمامی کسب و کار ها به سمت دیجیتالی شدن می روند، می توان گفت که همه کار ها مانند: شرکت‌ها و انواع کارخانه‌ها به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارند.

توجه داشته باشید که استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای همه کسب و کار ها نمی تواند یکسان باشد و هر کسب و کاری، با توجه به شرایط و حوزه فعالیت خود، باید استراتژی ویژه‌ای را به کار بگیرد.

با استفاده از روش‌های دیجیتال مارکتینگ می‌توان به موارد زیر دست پیدا کرد:

 • میزان سود
 • نرخ بازگشت سرمایه
 • میزان دقیق ضررها و هزینه‌ها

لازم است بدانید که محاسبه این موارد، به دقت بالایی نیاز دارد. هم چنین، در بازاریابی سنتی نمی توان این موارد را محاسبه نمود.

آیا دیجیتال مارکتینگ به بودجه نیاز دارد؟

ایا دیجیتال مارکتینگ به بودجه نیاز دارد؟

اندازه و میزان بودجه ای که قرار است در دیجیتال مارکتینگ به کار ببرید، به استراتژی های هر بخش بستگی دارد که شما یا بخش سیاست گذاری شرکت شما از پیش آن را مشخص کرده است.

ذکر این نکته الزامیست که دیجیتال مارکتینگ بر دو نوع می باشد:

 • دیجیتال مارکتینگ آفلاین:

به شیوه های تبلیغاتی سنتی یا همان تبلیغات محیطی، دیجیتال مارکتینگ آفلاین گفته می شود که هزینه ها و بودجه هایی که برای این نوع از بازاریابی آنلاین در نظر گرفته می شود، زیاد است و این روس به هزینه های بالاتری احتیاج دارد.

 • دیجیتال مارکتینگ آنلاین:

همان طور که از نامش مشخص می باشد، این روش بر اساس تبلیغات و بازیابی آنلاین و تحت وب است. این روش با توجه به استراتژی هایی که دارد، نسبت به روش آفلاین به هزینه و بودجه کمتری نیاز دارد. بهتر است بدانید که  این روش می تواند بازدهی بیشتر و سریع تری به شما بدهد.