آموزش تبلیغات در اینستاگرام

آموزش تبلیغات در اینستاگرام

آموزش تبلیغات در اینستاگرام

اگر شما یک بازاریاب هوشمند شبکه های اجتماعی هستید، حتما توجه ویژه ای به اینستاگرام دارید.اینستاگرام اکنون درکنار فیسبوک و یوتیوب جزو برترین پلتفرم های دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اجتماعی دنیا محسوب میشود و بسیار قدرتمند تر از توییتر و اسنپ چت است.باعصر اظلاعات همراه باشید.در این مقاله آموزش تبلیغات در اینستاگرام به شما آموزش می دهیم  که چگونه استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود را از ابتدا تا انتها بسازید، و درآمد خود را به حداکثر برسانید.

بازاریابی محتوا در اینستاگرام گام اول: استراتژی محتوا را تعیین کنید

محتوا پایه اصلی استراتژی بازاریابی اینستاگرام شماست. اگر محتوای پیج اینستاگرام شما مرتبط به بازار هدف شما نباشد، به سختی میتوانید در اینستاگرام موفق شوید.ابتدا، نوع محتوایی را که میخواهید پست کنید تعیین کنید. شما باید بدانید که مي خواهيد با چه نوع عکس هايی بزرگترين بازاريابی اینستاگرام خود را شروع کنید.

دانلود فونت برای اینشات و طراحی پست های جذاب یکی از راه های کسب درآمد از اینستاگرام است

محتوای محصول محور: به طور کلی متداول ترین استراتژی بازاریابی اینستاگرام استراتژی محصول محور است. جلب توجه با محتوای محصول محور، به این معنی است که بیشتر عکس‌ها و ویدیوهایی که ارسال میکنید از محصولات شما هستند. این یک راه ساده برای خرید و فروش در این شبکه اجتماعی است . اساسا، شما به فالور های خود میگویید: “هی! به چیزهای عالی که ما می فروشیم نگاه کنید “با این امید که در مورد خرید آن به اندازه کافی هیجان زده شوند. همانطور که در مثال زیر دیده می شود، حتی یک جلب توجه ساده محصول محور می تواند موفقیت را به وجود آورد.

میخواهید طراح وب سایت خودتون باشید؟

اگر می خواهید که سایت خودتون رو در کمتر از یک ماه به صورت حرفه ای با تمام امکانات راه اندازی کنید محصول طراحی وب سایت ما را از دست ندهید، در کانال تلگرامی آموزش طراحی وب سایت عصر اطلاعات منتظر شما هستیم.

 

تبلیغات در اینستاگرام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محتوای فرهنگ محور: گاهی اوقات، محصول شما نه هیجان انگیز است و نه منحصر به فرد است، و نه اینکه برند شما یک برند مشهور است.نباید همیشه به اینستاگرام فقط با هدف کسب درآمد نگاه کنید. اینستاگرام می تواند راهی عالی برای برندسازی و ایجاد هویت برند در رسانه های اجتماعی باشد. شرکت هایی مانند Buffer برای چیزی که میخواهند به دنبال کنندگانشان نشان دهند، کارهای زیادی میکنند.

تبلیغات در اینستاگرام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ترکیب: میتوانید ترکیب متعادلی از دو حالت را داشته باشید. اگر درست  این کار را انجام دهید، خواهید دید که شما هنوز میتوانید از یک پیشرفت یکپارچه و انعطاف پذیر اینستاگرامی برخوردار شوید. Lululemon یک مثال خوب از این است. حتی پست های محصولات آنها فرهنگ ورزشکای آنها را نیز نشان می دهد.

تبلیغات کلیکی اینستاگرام

 محتوای تولید شده توسط کاربر: اگر برند شما به اندازه کافی طرفداران و مشتریان وفادار داشته باشد، استراتژی دیگری که میتوانید امتحان کنید، محتویاتی است که توسط کاربران شما ایجاد شده است. این کار سختی است و اگر شما فقط از یک پلت فرم تبلیغاتی استفاده می کنید من آن را توصیه نمی کنم . با این حال، می تواند یک فید جالب و متنوع باشد، مانند Lokai در زیر:

تبلیغ اینستاگرام

 

 

 

 

 

 

 

 

استراتژی بازاریابی اینستاگرام  گام دوم: برنامه ریزی برای بازاریابی محتوا

هنگامی که استراتژی محتوا را مشخص میکنید، باید یک برنامه داشته باشید. پست های اینستاگرام دیگر به ترتیب زمانی نیستند. در عوض، فاکتور تعامل مهم میشود، پست ها بر روی صفحه ی تازه های کاربران بر اساس محتواهایی از حساب‌هایی که اغلب با آنها بیشتر ارتباط برقرار می کنند، مرتب میشوند.

ارسال پست به طور مداوم امکان دیده شدن پست ها را افزایش می دهد، که این به دنبال کنندگان فرصت  بیشتری برای مشارکت  می دهد. همچنین این باعث میشود که شما منبع به روزی باشید، تا افراد را به فالو کردن پیج و لایک کردن پست های خود ترغیب کنید و از آنفالو شدن توسط دنبال کنندگانتان جلوگیری کنید.

از یک ابزار مانند Buffer یا Later استفاده کنید تا پست هایتان را به طور پیش فرض برنامه ریزی کنید.  اینگونه به سازنده ی محتوای خود اجازه ی استراحت میدهد زیرا دیگر لازم نیست بلافاصله قبل از پست گذاشتن به عکس گرفتن و ویرایش آن مشغول باشد. این مسئله ویژه برای کسب و کارهای کوچک که مدیر روابط عمومی دیجیتال ندارند، مهم است.

بازاریابی محتوا در اینستاگرام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تعداد پست ها در بازه های زمانی به شما بستگی دارد، اما هرچقدر که هست برنامه ریزی داشته باشید. اگر در یک ماه به اندازه ی ۱۰ پست محتوا دارید طوری تنظیم کنید که هر ۳ روز یک پست داشته باشید و اینطور نباشد که یک هفته پیوسته پست بگذارید و برای ۲ هفته هیچ پستی نداشته باشید.

اگرچه زمان بندی ارسال پست ها با توجه به الگوریتم فعلی اینستاگرام از اهمیت کمتری برخوردار است اما من همچنان به شما پیشنهاد میکنم که در زمان هایی که بیشترین ارتباطات را دارید بیشتر پست بگذارید. البته این موضوع به بازار هدف شما بستگی دارد. سعی کنید زمان هایی را که بازار هدفتان بیشتر در رسانه های اجتماعی فعال است شناسایی کنید و مثل همیشه تا وقتی بهترین نتیجه را بگیرید همچنان آزمایش کنید.

استراتژی بازاریابی اینستاگرام  گام سوم: ایجاد و ویرایش مدیا

واقعا مطالب زیادی در اینجا وجود دارد بنابراین من فقط به طور خلاصه آنها را بیان میکنم.وقتی به این مسئله می رسیم، اینستاگرام یک پلت فرم رسانه ی اجتماعی است که بر اساس استراتژی تولید محتوا هدایت میشود. کاربران به سمت رسانه ای که برای آنها جذاب باشد می روند، و این به این معنی است که شما برای پست های خوب پاداش میگیرید.

بهترین روشهای تولید محتوا برای اینستاگرام :

کیفیت، کیفیت، کیفیت: ببینید ، من می دانم – همه نمی توانند یک دوربین عکاسی چند میلیون تومانی یا یک دستگاه نورپردازی حرفه ای داشته باشند. مسئله ای نیست! فقط سعی کنید کیفیت تصاویر و ویدئو های خود را با امکاناتی که در دست دارید بالا ببرید. اسمارت فون های هوشمند به طور کلی برای گرفتن عکس های جذاب، دوربین های مناسبی دارند. فقط عکس ها باید متمرکز شوند و نور خوبی داشته باشند ، این دو با هم باعث میشوند عکس‌ها  بهتر به نظر بیایند.

ویرایش: از یک اپلیکیشن ویرایش عکس مانند VSCO، Snapseed یا Enlight استفاده کنید تا عکس‌هایتان تمیز و حرفه ای شوند. اما خیلی کم ویرایش کنید. بهترین روش ویرایشی است که به سختی قابل تشخیص باشد. به سادگی میتوان بهترین شد، بنابراین قبل از اعمال فیلتر به پیج های مورد علاقه ی خود برای الهام گرفتن نگاهی کنید. پیشنهاد میکنم برای همه ی عکسهای خود از یک مجموعه فیلتر استفاده کنید. این به شما کمک میکند که یک تم منسجم برای بازاریابی خود داشته باشید.

اپلیکیشن تبلیغات در اینستاگرام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کپشن: اگر شما به دنبال تبلیغ محصولات در اینستاگرام هستید، مطمئن شوید که کپشن شما به شکلی عملگرا است. دنبال کننده های خود را به جایی جایی که بتوانند محصولات شما را خریداری کنند راهنمایی کنید تا بتوانید از تلاش های اینستاگرامی خود کسب درآمد کنید.

پیج های تبلیغاتی اینستاگرام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هشتگ : هشتگ ها در اینستاگرام بسیار تاثیرگذار هستند زیرا آنها برای دستیابی به بخش هایی از بازار هدفتان که در هشتگ ها به دنبال محتوای جدید هستند بسیار مفید می باشند. شما می توانید هشتگ های محبوب ، هشتگ های مربوط به محصول ، یا هشتگ های مورد علاقه شخصی و همچنین هشتگ های محلی را انتخاب کنید. افزودن هشتگ‌ها باعث افزایش بازدید پست اینستاگرام شما می شود و در نتیجه به افزایش مشارکت کاربران کمک می کند.

تبلیغات ارزان در اینستاگرام

استراتژی بازاریابی اینستاگرام  گام چهارم: محتوای بیشتر

اینستاگرام قدمهای بزرگی را در به روز رسانی برداشته است. در اینجا به اختصار آنها را بررسی میکنیم.

اولین و مهمترین بروز رسانی اینستاگرام استوری ها هستند. با کنار گذاشتن این واقعیت که این یک تقلید واضح از اسنپ چت است ، استوری اینستگرام فرصتی عالی برای شما فراهم میکند که تا با بازار هدف خود ارتباط برقرار کنید ، به گونه ای که واقعی تر باشد و کمتر مبادی آداب است و همچنین محدود به شکل محتوایی که کاربران اینستاگرام عادت دارند، نیست.

استفاده از استوری ها خیلی خوب است زیرا باعث میشود پیج شما را بالای صفحه ی تازه های کاربران قرار دهد. جدیدترین استوری ها در ابتدا دیده میشوند اما همیشه در بالای صفحه هستند. گذاشتن پست در استوری به صورت مکرر با به روز رسانی های سریع یا حتی تخفیف ها میتواند باعث شود که بیشتر توسط دنبال کنندگانتان دیده شوید.

بعدی اینستاگرام Live است. البته اگر شما حداقل تعداد کمی دنبال کننده ی ثابت ندارید این بهترین استراتژی نیست، اما اگر این کار را کنید میتوانید خیلی زیاد تاثیرگذار باشد. همانند استوری، ویدیوهای Live، به صورت پش فرض برای دنبال کنندگان شما قبل از همه ی استوری ها و بالاتر از همه ی پست ها نمایش داه میشوند.

از اینستاگرام Live برای پیش نمایش راه اندازی خدمت جدید یا رونمایی از محصول جدید یا میزبانی Q & A  با طرفداران خود، استفاده کنید. این شما را به طور مستقیم با افرادی که با شما در رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار می کنند، متصل می کند، و این یک راه ایده آل برای برندینگ و ایجاد هویت نام تجاری و ایجاد ارتباط با دنبال کنندگانتان است.

و در انتها اینستاگرام نوع رسانه ی Carousel خود را برای همه ی کاربران منتشر کرد که به این معنی است که شما میتوانید انواع رسانه را اعم از ویدیو، عکس و بومرنگ ها در یک پست قرار دهید. آنها برای ارسال چند عکس از محصولات ( مثلا رنگ های مختلف) یا حتی تعریف کردن یک داستان مناسب هستند.

 

استراتژی بازاریابی اینستاگرام گام پنجم: بهینه سازی برای کسب درآمد

یکی از چیزهایی که بسیاری از صاحبان کسب و کار و بازاریابان سنتی با آن مشکل دارند این است که آیا آنها می توانند از طریق رسانه های اجتماعی، به نتایج کسب و کار واقعی برسند؟ اگرچه این یک نگرانی منطقی است، راه های زیادی وجود دارد که بتوانید پروفایل اینستاگرام خود را برای کسب درآمد بهینه سازی کنید.

حال بیاید به چند مورد اشاره کنیم:

CTA … CTAها همه جا: اگر می خواهید دنبال کنندگان اینستاگرام  و ترافیک رسانه های اجتماعی خود را به فروش واقعی تبدیل کنید، باید به افراد نشان دهید کجا میتوانند محصول شما را بخرند. اطمینان حاصل کنید که دنبال کنندگان شما به لینک در بیو هدایت میشوند (“آخرین محصولات ما را در لینک زیر مشاهده کنید”). و CTA رانیز به کپشن های خود اضافه کنید.(” از چیزی که میبینید خوشتان می آید؟ از لینک موجود در بیو خریداری کنید”)

کسب درآمد از اینستاگرام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کسب درآمد: من به برنامه های Like2Buy و Have2Have.It اشاره می کنم که به شما کمک می کند یک صفحه ایجاد کنید که میتوانید عکس ها را در اینستاگرام خود به محصولات یا صفحات دیگر وب سایت خود لینک دهید. این بسیار ایده آل است زیرا موانعی را که باعث جلوگیری از تبدیل دنبال کنندگان شما به مشتری میشود بر میدارد.

 

– تخفیف ها و تبلیغات: اگرچه اینستاگرام  یک پلت فرم بازاریابی آنلاین عالی است، می تواند برای به حرکت انداختن دنبال کنندگان و خرید محصولات شما دشوار باشد.

یکی از راه ها نمایان کردن یک پیشنهاد با بازه ی زمانی محدود مخصوص اینستاگرام مانند یک ارائه کوپن یا تخفیف است. یک پست با کد کوپن (یا لینک تخفیف) و یک CTA که به بازدیدکنندگان اجازه دهد سریع عمل کنند، ارسال کنید .

تجارت در اینستاگرام

استراتژی بازاریابی اینستاگرام  گام ششم: مسابقات

یکی دیگر از راه های عالی برای استفاده از اینستاگرم برای تاثیر بر کسب و کار شما ، اجرای مسابقه است. مسابقات دنبال کنندگان را در مورد محصولات شما هیجان زده می کنند و می توانند با دادن انگیزه ی مشارکت به ارتقا محصولات کمک کنند.راه های مختلفی برای اجرای مسابقات در اینستاگرام  وجود دارد، من به چند مورد اشاره میکنم، اما مسابقات موثر، مسابقاتی هستند که به کسب و کارتان کمک می کنند فروش شما را بالا برود. بهترین راه برای این کار از طریق هدایت طرفداران است :

با دریافت اطلاعات از افرادی که وارد مسابقه شده اند، شما می توانید در آینده از طریق ایمیل مارکتینگ با آنها خرید و فروش کنید.

در اینجا برخی ایده هایی که میتوانید در مسابقات به کار برید میبینید:

Comment-to-enter-: این رایج ترین نوع مسابقه ای است که در اینستاگرام  می بینم و دلیل خوبی دارد. مسابقات Comment- to-enter ساده ترین راه برای شرکت را دارند، زیرا آنها تعداد افرادی را که مشارکت می کنند، به حداکثر می رسانند. به طور کلی، این رقابت ها مستلزم لایک کردن عکس، فالو کردن پبج مسابقه و یا تگ کردن دونفر هستند. این باعث مشارکت بالایی میشود ، به افزایش فالور و شیوع پست ها نیز کمک میکند.

Sweepstakes: با استفاده از اپلیکیشن های افزایش فالوور اینستاگرام شما می توانید بازدید اینستاگرام را برای کسب و کار خود هدایت کنید. اگر چه این ها سخت تر هستند، اما در دراز مدت موثرتر هستند زیرا به شما اجازه می دهند که در آینده با کاربران بهتر خرید و فروشکنید.

مسابقه عکس: شما می توانید این یکی از دو راه را اجرا کنید. روش اول، روش ساده تر این است که شرکت کنندگان با ارسال یک عکس با یک موضوع خاص با استفاده از یک هشتگ خاص وارد مسابقه میشوند، که پس از آن شما برای انتخاب برنده فیلتر میکنید. این روش فوق العاده است زیرا هم ساده است وهم به میزان قابل توجهی برای شیوع اخبار کسب و کار شما مفید است. شما همچنین می توانید از یک برنامه مسابقه عکس برای اجرای این مسابقات با جایزه استفاده کنید که بتوانید ایمیل های شرکت کنندگان را جمع آوری کنید.

آگهی در اینستاگرام

استراتژی بازاریابی اینستاگرام  گام هفتم: تبلیغات

شما بدون داشتن آگهی تبلیغاتی نمی توانید راهنمای کاملی برای استراتژی بازاریابی اینستاگرام داشته باشید. هنگامی که زمان عمل است ،تبلیغات بهترین راه برای تضمین رسیدن تلاش های بازاریابی اینستاگرام به بازار هدف است.

در حالیکه ممکن است برای هزینه کردن برای تبلیغات در اینستاگرام که میتواند کسب درآمد در آن سخت باشد تردید داشته باشید، این را بدانید: تبلیغات اینستاگرام بهترین راه برای دستیابی به بازار هدفتان هستند. اما همانقدر که امیدوارید محتوای شما به اشتراک گذاشته شده باشد هیچ تضمینی هم وجود ندارد.

اما با مدل جدید تبلیغات اینترنتی در اینستاگرام ، شما می توانید آگهی را به افرادی که برای آنها منظور می شود بدون نگرانی اینکه آیا آنها تبلیغات را میبینند یا نه، ارائه دهید.

بهترین شیوه های تبلیغات اینستاگرام :

–  از تصاویر چشمگیر استفاده کنید: اینکه که آگهی های اینستاگرام در صفحه ی کاربران مانند هر پست دیگری نشان داده میشود هم خوب است هم بد. از یک سو، آنها بومی هستند با توجه به تجربه کاربر – آنها مانند تبلیغات احساس نمی شوند، به این معنی که آنها دوستانه تر هستند – قابل هضم تر هستند . از سوی دیگر، به آنها مانند هر پست دیگری نگاه میشود، و این بدان معنی است که آنها ممکن است مانند پست های دیگر به پایین صفحه بروند. ایجاد و ارسال رسانه ای که احتمال دارد مخاطب را جذب کند، به تبلیغات شما بهترین شانس برای موفقیت می دهد.

فروش کالا در اینستاگرام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اهداف دقیق: این بزرگترین نکته برای افزایش فروش در اینستاگرام است. بسته به تبلیغ و محصول شما، اطمینان حاصل کنید که مخاطب تبلیغاتی را دقیق انتخاب کرده اید تا بتوانید عملکرد تبلیغات خود را به حداکثر برسانید. سعی نکنید یک آگهی “catch-all” ایجاد کنید که همه بخش های بازار هدف شما را در بر میگیرد – در عوض، بخش های مختلف را در داخل آن شناسایی کنید و آنها را به صورت جداگانه هدف قرار دهید.

یک لندینگ پیج (صفحه فرود) خاص برای تبلیغ ایجاد کنید: ببینید، شما می توانید مردم را مستقیم به وب سایت خود راهنمایی کنید، اما بهتر است که یک صفحه ایجاد کنید که به طور مستقیم با آنچه که در تبلیغ شما ذکر شده است، مطابقت داشته باشد.

CTA  را صحیح انتخاب کنید: مزیت یک تبلیغ نسبت به پستهای معمولی، توانایی افزودن CTA به آگهی شما است. انتخاب CTA درست بر اساس هدف کسب و کار به شما یک نیروی اضافه برای رسیدن به اهدافتان می دهد.

بازاریابی با اینستاگرام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نتیجه گیری

حالا شما یک راهنمای کامل برای ایجاد استراتژی بازاریابی اینستاگرام دارید.

بطور کلی اینستاگرام اخیرا تبدیل به برنامه مورد علاقه من شده است – در حالیکه از فیسبوک کمتر سر و صدا کرده است ولی به نظر می رسد که بین برند ها و کارآفرینان و حتی مردم عادی یک روش جدید برای اشتغال وکسب درآمد راه انداخته است. من برای اینکه ببینم پلت فرم ها ما را در سالهای آتی به کجا میبرند هیجان زده هستم.