چطور در اینستاگرام بیو حرفه ای بنویسید زمان مطالعه: ۳ دقیقه

چطور در اینستاگرام بیو حرفه ای بنویسید

چطور در اینستاگرام بیو حرفه ای بنویسید

وقتی شما برای جذب مخاطب و افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام برنامه ریزی می کنید باید همیشه یک مورد خیلی مهم را در نظر بگیرید، و آن این است که: “رد کردن شما برای مخاطب با یک حرکت انگشت روی صفحه گوشی به راحتی امکان پذیر است و کسی جلودار او نیست” پس با این وجود شما باید برای افرادی که به پروفایل اینستاگرام شما بر می خورند جذاب و ارزشمند باشید و در یک کلام ارزش فالو کردن را داشته باشید.باما همراه باشید.

یکی از مواردی که در صفحه ی اینستاگرام شما در همان ابتدای کار جلب توجه می کند بیوگرافی شما یا همان بیو Bio است. با فالوجت همراه باشید تا طریقه ی نوشتن یک بیو تاثیر گذار و حرفه را در اینستاگرام به طور کامل آموزش ببینید.

نوشتن بیوگرافی در اینستاگرام چه سختی هایی دارد؟

یک سری موارد در نوشتن اینستاگرام ممکن است گاهی کمی سخت و گیج کننده باشد. دلیل ایجاد شدن این شرایط برای شما ممکن است به دلیل زیر باشد.

  • بیو اینستاگرام باید حداکثر ۱۵۰ کاراکتر باشد، این موضوع به این معنی است که شما باید یک متن با انرژی و کوتاه بنویسید که بلافاصله بعد از خوانده شدن توجه مخاطب را جلب کرده و شما را معتبر و حرفه ای نشان دهد. سخت بودن این مورد، نوشتن یک متن کوتاه با کیفیت هایی که گفته است.
  • خواهان منحصر بودن متن خود هستید؛ همین مورد در یک شبکه اجتماعی با جمعیت روزانه ۵۰۰ میلیون نفر کار ساده ای نیست.
  • همانطور که از اسم بیوگرافی اینستاگرام پیداست شما باید متنی بنویسید که فارغ از موارد بی ربط شما را معرفی کند و از بحث اصلی شما منحرف نشود. به یاد داشته باشید که اگر خواهان ارتقاء کسب و کار خود از طریق اینستاگرام هستید باید اصولی و حرفه ای عمل کنید و از حاشیه بپرهیزید.

مواردی که باید در نوشتن بیو اینستاگرام در نظر بگیرید

از آنجایی که همه افرادی که به اینستاگرام مراجعه می کنند دائما در حال بررسی و قضاوت در مورد سایر کاربرها هستند؛ باید بیوگرافی خود را با دقت و ریزبینی بسیاری بنویسیم. همچنین با به روز شدن و تغییرات در اینستاگرام باید به روز باشیم و همگام با تغییرات پیشروی کنیم. موارد زیر می توانند به شما به حرفه ای جلوه کردن شما کمک بسیاری بکنند:

چطور در اینستاگرام بیو حرفه ای بنویسبم

  • بیو خود را به صورت یکجا و بدون فاصله ننویسید: این باعث می شود که کلیه مطالبی منتشر شده در بیو شما یک دست و بی روح جلوه کند. پیشنهاد می شود که برای جدا کردن مطالب کلیدی و اطلاعات مهم در بیو اینستاگرام خود، هر قطعه مهم یا عنوان کلیدی را با جدا کردن و نوشتن عنوان ها در خطوط مختلف بنویسید. این کار باعث می شود صفحه شما منظم تر به نظر برسد و مخاطب شما به راحتی بتواند اطلاعات مربوط به شما را دریافت کند.
  • در بیوگرافی اینستاگرام خود از لینک استفاده کنید: از زمانی که اینستاگرام قابلیت اضافه کردن لینک را به بیو اضافه کرده است، استفاده کردن از این امکان بسیار موثر مهم است. در صورتی که سایتی ندارید می توانید آدرس یکی دیگر از شبکه های اجتماعی خود را ذکر کنید.
  • از بیوگرافی اینستاگرام خود برای پیشنهاد ها و رویداد های مربوط به کسب کارتان استفاده کنید. این پیشنهاد ها می تواند تخفیفات و طرح های مربوط به فروشگاه یا اطلاعیه های مربوط به کسب و کار شما باشد. پس به راحتی با این امکان می توانید مخاطبان خود را در جریا آخرین اخبار مربوط به کسب و کار خود بگذارید.
  • از ایموجی ها استفاده کنید: استفاده از ایموجی در متن بیوگرافی اینستاگرام شما به شما این امکان را می دهد که بیوگرافی خود را به مخاطب نزدیک تر کرده و آنرا جلب توجه کننده و جذاب جلوه دهید.

با دانلود فونت برای اینشات پیج اینستات رو بهتر کن