9 ترفند جالب در ویندوز 10 که شاید ندانید!!!

۹ ترفند جالب در ویندوز ۱۰ که شاید ندانید!!!

9 ترفند جالب در ویندوز 10 که شاید ندانید!!!

۹ ترفند جالب در ویندوز ۱۰، هر ویندوزی یکسری قابلیت و ترفندهای دارد که برای کاربران علاقمند می تواند جذابیت های خاصی داشته باشد پس این مطلب رو ازدست ندهید با ما در سایت عصر اطلاعات همراه باشید.

۹ ترفند جالب در ویندوز ۱۰

 

ترفند اول dark mode

اولین ترفند برای ایجاد تم تاریک در ویندوز ۱۰ اول وارد تنظیمات (settings) و personalization و گزینه در قسمت colors در پایین صفحه گزینه Dark را کلیک میکنیم.

ترفند دوم Game Mode

اجرا کردن Game Mode است این مُد باعث می شود بازی شما روان تر اجرا شود در واقع می اید دو منابع سیستمی شما رم و سی پی یو رو به اولویت بازی شما تخصیص میدهد دوباره وارد تنظیمات (settings) شده قسمت Gaming کلیک کرده قسمت Game mod شده و گزینه off رو on می کنیم.

ترفند سوم Storage Sense

ترفند Storage Sense هست این مُد رو شما اگه فعال کنید باعث می شود ویندوز خودش حالت اتوماتیک بیاد بالا فایل های در درایور شما پاک شود و باعث صرفه جویی شود دوباره وارد تنطیمات شده  System کلیک کرده در قسمت Storage Sense گزینه off رو به حالت on تغییر وضعیت می دهیم.

ترفند چهارم تبدیل وب به pdf

تبدیل صفحه وب به پی دی اف است برای این منظور بطور مثال یک صفحه وب را باز کرده قسمت بالای پیج سه نقطه تنظیمات را باز کرده و قسمت print گزینه save as pdf را انتخاب کنیم گزینه سیو را انتخاب کنید یه محل برای دخیره ان انتخاب کنید سیو کنید و مثال اگر در روی دسکتاپ ذخیره کرده باشید بطور پی دی اف برای شما ذخیره می شود.

ترفند پنجمEmojis

چگونه در کیبود Emojis تایپ کنید در Toolbarsخود کلیک کرده و گزینه show touch key board button راکلیک کرده در اینجا کیبورد مجازی فعال شده روی آن کلیک کزده و شما می توانید Emojis تایپ کنید و می توانید Notepad تست کنید.
ترفند ششم God Mod

God Mod هست حالت خدا یعنی Shortcut تهیه می کنید که یکسری ویژگی های از ویندوز خود دسترسی داشته باشید یه پوشه برای خود ایجاد می کنید اسم آن رو به این کد تغییر می دهید و کد روی کپی کرده و بجای پوشه ذخیره می کنید Enter و داخل محتوای آن باز شده و ویژگی ها و تنطیمات ویندوز خود را بررسی می کنید.

ترفند هفتم Rotation

نحوه چرخاندن صفحه دسکتاپ بصورت ۹۰ درجه آموزش بدم روی صفحه خالی کلیک راست کنید گزینه Graphics Options و گزینه Rotation و بعد گزینه Rotate To 90 Degrees را انتخاب می کنید یا هر زاویه دیگر که مدنظرتون بود کلیک کنید.

ترفندهشتم Clear Desktop

در این ترفند با یک حرکت ساده صفحه دسکتاپ  خود را خلوت می کنید دو صفحه  باز شده در روی دسکتاپ داشته باشید یکی را انتخاب کرده و بر روی صفحه می چرخانید و فایل های باز شده دیگر را Minimize می شود.

ترفند نهم Screenshot

شما می توانید از صفحه دسکتاپ خود براحتی با دو دکمه start+ Print Screen Sysrq را با هم فشار می دهید. ویندوز برای شما درقسمت Pictures پوشه ای بنام Screenshot ساخته می شود که عکس دسکتاپ شما نمایان می شود.