چرا امنیت گوشی موبایلت رو بالا نمی بری؟ راهکارهای افزایش امنیت اندروید

چراامنیت گوشی موبایلت روبالانمی بری؟

حفظ امنیت فایل ها،عکس ها،مدارک واسناد خصوصی گوشی هوشمند،یکی ازدغدغه هایی که بسیاری ازمردم در مورد گوشی های هوشمند خود دارند حفظ امنیت آن است ازاینکه فایل ها، عکس ها،مدارک واسناد خصوصی شخضی که ذخیره داریم حفظ امنیت شود وهکرها نتوانند به این اطلاعات دستیابی داشته باشند درادامه می خواهم چندمواردی را متذکر شویم پس باما درسایت عصر اطلاعات همراه باشید.


توجه به نکات امنیتی گوشی های هوشمند،برای حفظ و نگهداری اطلاعات شخصی وخصوصی ازاهمیت وضرورت بسیاری برخوردار است می تواند درحفظ ونگهدارری اطلاعات شخصی ومحرمانه ما بسیار موثر و مفید باشد.

برای بالابردن امنیت تلفن همراه خود به برخی نکات به موارد زیر اشاره می کنیم عبارتنداز:

۱- استفاده ازکدامنیتی ورمز عبور

اولین ومهم ترین  نکته امنیتی دراستفاده ازگوشی های هوشمند استفاده از کد امنیتی دراستفاده ازگوشی های هوشمند استفاده ازکد امنیتی ورمز عبور سخت می باشد.واینکه شما می توانید به فایلها واسناد ومدارک شخصی خود تعیین رمز کنید وسعی کنید ازرمز آسان وقابل حدس زدن استفاده نکنید همیشه ازرمزهای سخت برای اطلاعات خود استفاده کنید ویادتان باشد رمز سخت وپیچیده که استفاده  می کنید برای خودتان کپی بردارید چون احتمال دارد که رمزتان را فراموش کنید.

۲-بلوتوث ،Wi-Fiودیگر ابزارهای ارتباطی گوشی راخاموش کنید:

زمانیکه به ابزارهای ارتباطی گوشی خود نیازندارید آنها را غیرفعال کنید فعال بودن آن ها بمدت طولانی امنیت گوشی شما را به خطرمیندازد.

چراامنیت گوشی موبایلت روبالانمی بری؟

۳-دقت و مراقبت در ورود به اینترنت و فضای مجازی:

امروزه بیشتر وقت ما در اینترنت وفضای مجازی می گذرد و احتمال هک شدن گوشی ازطریق اینترنت و یا وارد شدن انواع ویروس ها به گوشی خیلی زیاد است.بنابراین در ورود به اینترنت واستفاده از ان حواستان باشد صفحات وپیام های مشکوک وحتی لینک های مشکوک را ترتیب اثر ندهید و ازکنارش بگذرید.هرصفحه ای را در وب بازنکنید و به تبلیغات اعتماد نکنید،برخی ازاین تبلیغات گمراه کننده هستند و موجب آلودگی گوشی می شوند. برنامه هایی که اطلاعی ازان ندارید نصب نکنید این برنامه ها موجب ویروسی شدن گوشی وحتی لو رفتن  اطلاعات شما می شود.

۴-ازبرنامه ها واطلاعات خود پشتیبان گیری کنید

اگربه دلایلی اطلاعات وداده های ذخیره شما ازبین برود می توانید ازطریق نسخه پشتبان تهیه نموده و به آنها دسترسی داشته باشید.

۵-گوشی شما شخصی است

گوشی خود را به هیچ وجه  دراختیار افراد دیگر قراراندهید. گوشی هرفرد وسیله شخصی اوست و نباید اجازه دسترسی و وارد شدن دیگران به آن را داد.

چگونه می توان پی برد گوشی هک شده است؟

اینکه آیا شما هرگز متوجه شده اید که امنیت تلفن شما به خطر افتاده است ، سخت است که بگویید.هکرها اینترنتی دقیقاً اطلاع نمی دهند که به دستگاه شما دسترسی پیدا کرده اند ، بنابراین باید به دنبال علائم باشید. پنجره های بازشو که ممکن است در تلفن ظاهر شوند ، همانند سایر برنامه هایی که بارگیری نکرده اید ظاهر می شوند.

به دنبال استفاده زیاد و بدون دلیل از داده نیز باشید ، زیرا ممکن است برنامه های مخرب از داده های زیادی در پس زمینه استفاده کنند. سایر شاخص ها همچنین می توانند شامل مصرف زیاد باتری و عملکرد کند آن باشند اما هر دو مورد را می توان به استفاده از سخت افزار قدیمی ترنسبت به زمان نسبت داد.

موارد زیادی برای سطح بالابردن امنیت گوشی ذکرشده است که می توان بارعایت این نکات ساده گوشی خود را از مرز هک شدن نجات داده و امنیت گوشی خود را بالا ببرید.