مهم ترین مزایای سئو سایت چیست؟

مزایای سئو سایت بسیار زیاد می باشد که اگر شما با سئو آشنایی دارید و بهتر است بدانید چه مزایایی دارد؟ پس ادامه مطلب را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

 

سئو سایت چیست؟

سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization است که به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد. سئو فقط مربوط به موتورهای جستجوگر نمی شود، سئو هم چنین برای بازدیدکنندگان سایت نیز از فاکتورهای اصلی محسوب می شود.

از آن جا که اکثر کاربران صفحات مورد نظر خود را از موتورهای جستجوگری مانند گوگل، بینگ و یاهو پیدا می کنند، اگر سایت شما دارای سئو مناسبی باشد، این موضوع می تواند کلید شما برای رسیدن به بازدید بیشتر باشد. کلماتی که توسط کاربران جستجو می شوند، در موتورهای جستجو اهمیت بالایی دارند. طبق تجربیات و آمار های به دست آمده، جذب بازدیدکننده زیاد از طریق گوگل می تواند موفقیت هر شرکتی را تضمین کند.

مهم ترین مزایای سئو سایت

مهم ترین مزایای سئو سایت

مزایای سئو سایت شامل موارد زیر می باشد:

 • افزایش کیفیت ترافیک:

به تعداد کاربرانی که از یک سایت و صفحات آن بازدید می‌کنند، ترافیک سایت گفته می شود. ترافیک سایت یکی از اصول مهم و کلیدی در سئو به شمار می آید.

ترافیک سایت را بر اساس تعداد بازدیدکنندگان سایت اندازه‌ گیری می کنند. اگر به ترافیک سایت و افزایش کاربران سایت توجه نشود، ممکن است عواقب زیادی را برای کسب و کار شما رقم بزند. پس اگر سایت شما از سئوی خوبی برخوردار باشد، می تواند باعث افزایش ترافیک سایت شود و کاربران زیادی را جذب نماید زیرا که در غیر این صورت، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه هایی برای افزایش سئو سایت شوید.

 • ایجاد اعتماد و افزایش اعتبار:

وقتی سایت شما از سئوی مناسبی برخوردار باشد، می تواند در صفحه اول گوگل قرار بگیرد و از آن جایی که کاربران به نتایج صفحه اول گوگل اعتماد دارند، می توانید از این طریق ترافیک سایت خود را بالا ببرید و کاربران با خواندن مطالب سایت شما می توانند اعتماد کنند. مسلم است که هر چه در نتایج جستجو گوگل، در رتبه های پایین تری باشید، اعتماد کاربران به شما کم خواهد شد.

 • مقرون به صرفه:

یکی دیگر ازمزایای سئو سایت، مقرون به صرفه بودن آن است که اگر بخواهید از طریق تبلیغات به صفحه اول گوگل برسید، قطعا با یکسری هزینه ها و مشکلات روبه رو خواهید شد. سئو، نسبت به  تبلیغات گوگل با صرفه تر است. پس از این که به رتبه بالای موتورهای جستجوگر رسیدید ، دیگر مجبور نخواهید بود هزینه کلیک از موتورهای جستجو را بپردازید.

 • افزایش ترافیک وبلاگ :

سئو این قابلیت را دارد که ترافیک وبلاگ شما را افزایش دهد. شما با استفاده از  سئو می توانید به یکسری قابلیت ها دست پیدا کنید از جمله:

+ افزایش رتبه شخصی وبلاگ شما در گوگل

+ پیدا شدن محتوای وبلاگ شما درگوگل

+ فازیش تافیک با استفاده از تبلیغ وبلاگ خود در سایتتان

مزیت های سئو سایت
 • بهبود نرخ کلیک وب سایت:

هر چه در سئو از رتبه بندی بالاتری برخوردار باشید، سرعت کلیک وب سایت شما بیشتر می شود. البته این موضوع می تواند برعکس هم عمل کند. میزان کلیک به میزان افرادی است که بر روی وب سایت شما بر اساس تعداد افرادی که به آنها رسیده اید تقسیم می شود.

 • بهتر دیده شدن:

شما اگر از سئوی مناسبی برای سایتتان استفاده کنید، قطعا می توانید به دیده شدن سایتتان کمک کنید. آمار ها و گزارشات نشان داده شده است که اگر در سه رتبه اول جستجوی ارگانیک قرار گرفته باشید، نزدیک به ۴۰ درصد از کل کلیک ها را در بر خواهید داشت. پس تا می توانید از مواردی در سایتتان استفاده کنید که کاربر جست و جو می کند و نمی تواند آن را به راحتی پیدا کند. زیرا که این کار به بهتر دیده شما در گوگل کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

 • افزایش نرخ تبدیل:

همان طور که می دانید، افزایش نرخ تبدیل یکی از مزایای سئو سایت می باشد که اگر سایت شما سئو شده باشد، یکسری قابلیت ها را می تواند رد اختیار کاربران قرار دهد. مانند:

افازیش بارگذاری و افزایش سرعت سایت: هر چه سرعت سایت شما بیشتر باشد می تواند کاربر بیشتری را به خود جذب کند و در غیر این صورت کاربر از سایت شما خسته می شود و سریع از سایت خارج می شود.

دسترسی آسان به مطالب و خواندن آن ها: این ویژگی برای کاربران و خوانندگان سایت بسیار مهم است و می تواند آن ها را به یک کاربر دائمی تبدیل کند.

نمایش در گوشی های تلفن همراه: این مورد نیز برای کاربران مهم است. اگر سایتی در گوشی به خوبی نماش داده نشود، نمی تواند کاربری را جذب کند.

 • کمک به شکست رقیبان خود:

با توجه به اعتماد ۸۰ درصدی کاربران به اینترنت برای خرید یک محصول، انتظار این که رقبایتان بر روی سئو، مثل تمامی استراتژی های بازاریابی دیجیتال، سرمایه گذاری کنند را داشته باشید. به همین دلیل اگر شما سئو را در نظر نگیرید، نمی توانید فروش خوبی را برای خود متصور شده و با افت مالی رو به رو خواهید شد.

وقتی کاربران موضوعاتی مرتبط با فعالیت شما را جستجو می کنند و نام شرکت شما نمایان نمی شود یا در صفحات دوم، سوم یا چهارم نمایان می شود که فقط ۲۵ درصد از کاربران به آن جا می روند، سودهای احتمالی و میزان فروش شما کمتر خواهد شد.

به همین دلیل، اگر می خواهید در مقابل رقبایتان قدرتمند ظاهر شوید، سئو امری حیاتی است. سرمایه گذاری بر روی سئو، یک استراتژی هوشمندانه بوده و می تواند رقبای شما را از بازی خارج کند. حتی اگر سایر کسب و کارهای همسو با شما از سئو استفاده نمی کنند، استفاده شما از سئو می تواند یک برتری چشم‌گیر ایجاد کند.

 • وارد شدن به بازارهای جدید:

یکی دیگر از مزایای سئو سایت، ورود به بازارهای جدید است که می تواند شما را به هدفه های بزرگ تری برساند. شما می توانید پس از بهینه سازی وب سایت خود، کلمات کلیدی دیگری را هدف قرار دهید.

کلمات کلیدی یکی از اصول مهم است که شما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید و نباید از آن غافل شد. کلمات کلیدی که شما انتخاب می کنید، می تواند محصولات یا خدمات جدیدی باشد که ارائه می دهید. توصیه می کنیم که برای ورود به بازارهای جدید و کسب تجارب بیشتر در این زمینه، روی موتورهای جستجوگر حساب کنید و به آن متکی باشید تا بتوانید ترافیک واجد شرایط را به سمت پیشنهادات جدید خود هدایت کنید.

 • بهبود بازاریابی محتوایی:
بازاریابی محتوای و تاثیر آن در سئو

با رشد بازاریابی محتوایی، سئو ارزشمندتر هم شده است. با بازاریابی محتوایی که انواع بسیار زیادی از اینفوگرافیک ها تا بلاگ ها دارد، شما می توانید به طریقه های مختلف با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید.

در زمانی که کاربران بالای قیف محتوایی شما را می خوانند، یا در قسمت میانی قیف هستند، سئو قسمت های پایینی را نیز بهبود می بخشد. بهترین قسمت این ماجرا علاقه مشتریان به اتفاق است؛ بیش از ۶۰ درصد مخاطبان، محتوای اصلی را ترجیح می دهند زیرا به آن ها آشنایی با برند و اعتماد را می دهد.

 • افزایش مدت زمان ماندگاری در سایت:

با افزایش نرخ کلیک شما، احتمالاً زمان ماندگاری افراد نیز افزایش می یابد. هرچه سایت شما از سئوی بهتری برخوردار باشد، بازدید کنندگان بیشتری در سایت شما می مانند که احتمال خرید محصول (در صورت داشتن سایت فروشگاهی) و یا خواندن مطالبتان  بیشتر می شود. علاوه بر این، افزایش کاربران می تواند به باعث افزایش رتبه سئو شما کمک کند.

 • بهبود امنیت سایت:

بهبود امنیت سایت را می توان یکی دیگر از مزایای سئو سایت دانست که اگر شما از سئو در سایت خود استفاده کرده باشید، این کار باعث می شود که شما مجبور باشد وب سایت خود را ایمن تر کنید.

هر چه سایت شما ایمن تر باشد و از امنیت بالایی برخوردار باشد، بازدید کنندگان وب سایت شما در برابر ویروس ها و کلاهبرداری محافظت می شوند که این کار می تواند در افزایش رتبه شما در گوگل کمک کند. امنیت سایت برای گوگل بسیار مهم است و می تواند در رتبه بندی شما تأثیر بسیار زیادی بگذارد.

 • بهبود تجربه کاربر:

یکی از مهم ترین اصول در داستن سایت، کاربران و تجربه کاربری است که هدف گوگل نیز در بالا رفتن رتبه شما،  ارائه ارتباط با کاربران می باشد. پس شما به عنوان صاحب سایت، باید بتوانید یک تجربه کاربری عالی را برای کاربر ایجاد کنید.

 • کمک به بازگشت زودتر سرمایه گذاری:

سرمایه ای که شما برای بازاریابی دیجیتالی و سئو صرف می کنید، به سرعت به شما باز خواهد گشت؛ دلیل این امر آن است که با سئو، شما می توانید در رتبه های بالاتر موتورهای جستجو قرار بگیرید و رشدی تقریبا ۱۳ درصدی داشته باشید.

برای این که این مسئله را به درستی متوجه شوید، فکر کنید که شما کالاهایی با میانگین قیمت ۸۰۰ دلار دارید و در ماه، ۲۰ کالا می فروشید؛ وقتی سئو وارد شود این فروش حداقل به ۲۳ می رسد که سود ۲۴۰۰ دلاری در ماه و ۲۸ هزار دلاری در سال را برای شما به ارمغان می آورد.

سئو چه مزایایی دارد؟
 • افزایش موفقیت در بازار محلی:

حتی اگر شما یک کسب و کار محلی باشید که به مراجعه حضوری نیاز داشته باشد، سئو به شرکت شما کمک می کند. همانطور که مشتریان شما روز به روز تلفن های هوشمند بهتری را در اختیار می گیرند، جستجو ها نیز بیشتر می شود. ارزش جستجوهای محلی نیز بسیار بالاست و مطابق گزارش ها، ۸۰ درصد آن ها به خرید کالا یا خدمت منجر می شود.

اگر شما روی سئوی محلی که یکی از مزایای سئو سایت می باشد، سرمایه گذاری نکنید خود را از مشتریانی که آماده خرید هستند دور کرده اید. برای رقبای شما نیز کار آسان تر می شود. پس کار را برای آن ها آسان نکنید و برای کسب و کار خود، بهینه سازی سئو انجام دهید.

 

مطالب بیشتر در خصوص سئو را در سایت سئو ۶ بخوانید.