مزایا ومعایب بازی آنلاین

مزایا ومعایب بازی آنلاین

مزایا ومعایب بازی آنلاین

مزایا ومعایب بازی آنلاین

باتوجه به اینکه هر روز باسرعت چشمگیری بازیهای مختلفی درسطح دنیا و اینترنت مطرح می شود و جویندگان بازیهای رایانه ای هرروزه پیگیر بهترین بازی می باشند و مزایا و معایب آنرا نباید نادیده گرفت با عصر اطلاعات همراه باشید.

بسیاری از بازی های آنلاین با حضور بازیکنان بسیاری از نقاط مختلف جهان در اینترنت انجام می شوند. امروزه، گزینه های مختلفی برای انجام بازی های آنلاین در دسترس هستند که از آن جمله می توان به کنسول های بازی های ویدئویی، رایانه ها، تلفن های همراه و یا سایت های شبکه های اجتماعی اشاره کرد. اکثر بازی ها از هویت فرضی استفاده می کنند و به طور کلی از هویت واقعی افرادی که در حال بازی هستند، مطلع نمی شوید. همچنین، خطرات مالی پنهانی نیز در دانلود و بازی در فضای مجازی و بازی های برنامکی وجود دارند.
برای اضافه کردن بعدی جدید به عناصر بازی های چند نفره، بازیکنان اغلب به واسطه گفت و گوی متنی و یا کلامی از طریق میکروفن و هدست با یکدیگر در ارتباط هستند. بسیاری از بازی ها، چه نمونه های ساده شطرنج و چه عناوین موجود در سبک های ماجرایی و تیراندازی اول شخص که هزاران بازیکن همزمان در آنها حضور دارند، از این ویژگی ها برخوردار هستند. این در شرایطی است که بازی های آنلاین به طور فزاینده شامل صرف پول واقعی برای خرید آیتم های موجود در بازی ها شده اند.

میخواهید طراح وب سایت خودتون باشید؟

اگر می خواهید که سایت خودتون رو در کمتر از یک ماه به صورت حرفه ای با تمام امکانات راه اندازی کنید محصول طراحی وب سایت ما را از دست ندهید، در کانال تلگرامی آموزش طراحی وب سایت عصر اطلاعات منتظر شما هستیم.

 

اعتیاد به بازی های آنلاین
بازی های آنلاین بر این اساس طراحی می شوند که تا حد ممکن بیشترین بازیکن آنلاین را جذب کرده و احساس واقعی موفقیت پس از نبردی سخت را ایجاد کنند. این مساله به بازیکنان انگیزه داده و همچنین جنبه سرگرمی بازی ها را تقویت می کنند. اما مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که برخی زمان مناسب برای خاتمه بازی و خروج از فضای مجازی را تشخیص نداده و به بازی های آنلاین معتاد می شوند.
در حقیقت، نقطه قوت بازی های آنلاین که ویژگی سرگرم کننده و جذاب بودن است می تواند به عاملی نگران کننده و اعتیاد آور مبدل شود. هنگامی که با دوستان واقعی خود مشغول انجام بازی های آنلاین هستید، این وسوسه و انگیزه برای ادامه بازی بیشتر تقویت می شود که شانس اعتیاد به بازی آنلاین را افزایش می دهد.

بر همین اساس، استراحت های منظم و برخورداری از زندگی فعال در دنیای واقعی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. به عنوان والدین و یا فردی که وظیفه مراقبت از یک بازیکن جوان را بر عهده دارد، اعمال برخی محدودیت ها درباره مدت زمانی که وی می تواند به بازی آنلاین بپردازد همانند مدت زمانی که می تواند صرف تماشای تلویزیون کند، اقدامی موثر است. کنسول های بازی های ویدئویی مجهز به تنظیمات کنترل والدین هستند که بر اساس آنها می توانید مدت زمان استفاده از این دستگاه ها را برای کودکان محدود کنید.
اعتیاد به بازی آنلاین یک اصطلاح پزشکی نبوده و در تعریفی ساده به معنای بازی کردن بیش از اندازه  مقدار آن به دیدگاه شما درباره بازی های آنلاین بستگی دارد است. از این رو، تا زمانی که اقدام های ساده احتیاطی را انجام می دهید، هیچ دلیل وجود ندارد که همه از بازی کردن، دوست یابی لذت نبرند.

امنیت
همانند گزینه های دیگر ارتباطات آنلاین، هنگام انجام بازی های آنلاین نیز باید نسبت به آن چه که به اشتراک می گذارید، توجه ویژه ای داشته باشید. نباید از جزئیات واقعی درباره خود برای ساخت پروفایل و یا آواتار آنلاین استفاده کنید. اگر به یک بازی چند نفره ملحق شده اید که بازیکنان دیگر را نمی شناسید نسبت به اطلاعاتی که درباره خود به دیگران می دهید، دقت کنید.
اگر با تلفن همراه خود مشغول بازی آنلاین هستید به این نکته توجه داشته باشید که برخی از بازی ها ممکن است از ویژگی ردیابی ماهواره ای تلفن همراه برای نشان دادن موقعیت مکانی شما در دنیای واقعی استفاده کنند.

مزایا ومعایب بازی آنلاین

روابط اجتماعی
یکی از معایب بازی های آنلاین فقدان ذاتی ارتباطات چهره به چهره افراد است. همان گونه که پیش از این اشاره شد دنیای بازی های آنلاین برای بسیاری اعتیادآور بوده که این مساله می تواند نادیده گرفتن روابط شخصی و زندگی خانوادگی به منظور انجام بازی های آنلاین را در پی داشته باشد.
هزینه
بسیاری از بازی های آنلاین رایگان بوده و بازی های پولی نیز بسیار کم هزینه محسوب می شود. از این رو، تا زمانی که به اینترنت پر سرعت پهن باند دسترسی دارید می توانید ساعات متمادی به انجام بازی های آنلاین مشغول باشید. در حقیقت، هزینه بازی های آنلاین شمشیری دو لبه است که هم می تواند از مزایا و هم معایب آنها محسوب شود.